ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Η Δόξα την πρόκριση

Άνετη νίκη-πρόκριση σημείωσε η Δόξα Μεγαλόπολης το απόγευμα της τέταρτης (30/9) επί του Παγγορτυνιακού στο Δημοτικό γήπεδο φιλικών.

Σκόρερ για την ομάδα της Μεγαλόπολης ήταν οι Νίκος Λυμπερόπουλος (4’), Πέπα (32’) και Δημήτρης Λυμπερόπουλος (73’).

Η σύνοψη της αναμέτρησης:

Η ομάδα της Μεγαλόπολης ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και μόλις στο (4') λεπτό άνοιξε το σκορ, όταν ύστερα από σέντρα από αριστερά του Δρόσου ο Λυμπερόπουλος με δυνατό σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκοτζάη.

Η εικόνα στο πρώτο ημίχρονο δεν άλλαξε, με την Δόξα να έχει τις ευκαιρίες μετουσιώνοντας σε γκολ άλλη μία από αυτές, με σκόρερ αυτή την φορά τον Πέπα στο (32’) με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Η ομάδα του Παγγορτυνιακού, προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με στημένα τον αντίπαλο τερματοφύλακα χωρίς επιτυχία.

Όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο άρχισε και το δεύτερο, με την Δόξα να συνεχίζει να πιέζει και στο (73’) να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα με τον Δημήτρη Λυμπερόπουλο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από ασθενή απόκρουση του Γκοτζάη.

Αυτό το (0-3) ήταν και το τελικό σκορ, όπου χάρισε και την νίκη-πρόκριση για την καλύτερη ομάδα της Δόξας Μεγαλόπολης.

Συνθέσεις:

Παγγορτυνιακός: Γκοτζάη, Σπηλιόπουλος,  Τσιόγκας, Μπόγρης, Μουστόγιαννης, Παπαδάτος, Λαμπράκης, Ζαφειρόπουλος, Μπακόπουλος, Θεοδωράκης, Γκίζης

Έπαιξαν και οι: Νικολόπουλος, Πανόπουλος, Θεοδωρόπουλος.

Δόξα Μεγαλόπολης: Ρούτσης, Στρέμπας, Αθανασιάδης, Γιανακούλιας, Νάνος, Αντώνακας, Δρόσος, Κατσαρός, Πέπα, Νίκος Λυμπερόπουλος, Δημήτρης Λυμπερόπουλος.

Έπαιξαν και οι: : Τζανής, Κοσκολός, Μοσχίδης