Εργοτέλης - ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1 Το live της αναμέτρησης

Ο Αστέρας φιλοξενείται από τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο στο πρώτο από τα δύο μεταξύ τους ματς για τους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας. Παρακολουθήστε μέσω του a-s τη ροή της αναμέτρησης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΗΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Οικονόμου, Μαζουλουξής, Μπαχανάκ, Μπρους, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Κουατέγνκ, Εφορντ, Ιατρούδης

ΑΣΤΕΡΑΣ: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Ανχελ, Βλάχος, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Ρόλε, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Μανιάς.

Στον πάγκο κάθονται οι: Παπαδόπουλος, Ματρικάρντι, Φερνάντεθ, Χριστόπουλος, Κυριακόπουλος, Μπελόκ, Δουβίκας.

Εργοτέλης - ΑΣΤΕΡΑΣ: 0-1 (Ρόλε 50')

Τέλος στο ματς! Προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου παίρνει στην Κρήτη ο ΑΣΤΕΡΑΣ χάρη στο γκολ του Ρόλε! Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα σε όλους

90' Τρία τα λεπτά του επιπλέον χρόνου

90' Χάνει μεγάλη ευκαιρία ο Καπνίδης ο οποίος αδράνησε ενώ βρέθηκε απέναντι στον Αθανασιάδη

88' Σουτ του Κυριακόπουλου σε κόρνερ ο Μπάτζιος

86' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ με τον Κώτσιρα! Σουτ στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Φερνάντεζ, εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Κατσιμήτρου

83' Κεφαλιά του Γροντή, λίγο άουτ

82' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γιώργος Παράσχος, ο Ματρικάρντι πέρασε στην θέση του Τσιλιανίδη

80' Ο ρυθμός έχει πέσει αισθητά στα τελευταία λεπτά

71' Κίτρινη στον Κοιλιάρα για σκληρό μαρκάρισμα στη μεσαία γραμμή

70' Φερνάντεζ αντί Ρόλε για τον ΑΣΤΕΡΑ, Γροντής αντί Μαζουλουξή για τον Εργοτέλη

69' Νέα καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ! Σέντρα σουτ του Μανιά, σε κόρνερ ο Μπάτζιος. Απόλυτα κυρίαρχος ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο παιχνίδι...

67' Ατομική ενέργεια του Τσιλιανίδη, κάνει το μακρινό σουτ αφού δημιούργησε χώρο για τον εαυτό του, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Εργοτέλη

63' Ανάπτυξη του Εργοτέλη από τα αριστερά, παραχωρεί κόρνερ ο Τριανταφυλλόπουλος

61' Κυριακόπουλος αντί Ιγκλέσιας

58' Κίτρινη στον Μαζουλουξή

56' Σουτ του Ιατρούδη με το αριστερό, λίγο άουτ

55' Κίτρινη στον Καλτσά

52' Καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη αν και υπάρχει οφσάιντ το οποίο δεν υπεδείχθη με κεφαλιά του Οικονόμου

50' Γκοοολ για τον ΑΣΤΕΡΑ! Ο Μάρτιν Ρόλε πλάσαρε ψύχραιμα τον Κατσιμήτρο έπειτα από προσπάθεια του Ορτέγκα!

48' Φανταστική κούρσα του Καπνίδη που πέρασε 3 παίκτες του ΑΣΤΕΡΑ για να κοπεί από τον Αθανασιάδη

Ξεκίνημα στην επανάληψη! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Σε λίγο και πάλι μαζί σας...

45' Ενα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων

41' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ! Σουτ του Καλτσά, έπεσε και έδιωξε ο Κατσιμήτρος. Ο Μανιάς πήρε το ριμπάουντ, αλλά από κοντά έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι.

36' Πιέζει ο ΑΣΤΕΡΑΣ, αντέχει ο Εργοτέλης

33' Ο Τσιλιανίδης δοκίμασε έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

30' Σουτ του Μανιά, σε ετοιμότητα ο Κατσιμήτρος

26' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης στη θέση του Έφορντ.

22' Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο

21' Ευκαιρία γα τον Αστέρα! Ο Καλτσάς από θέση βολής, μέσα και δεξιά στην περιοχή, έκανε το δυνατό συρτό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

17' Ο Μπαχανάκ έχει ενοχλήσεις και θα γίνει αλλαγή, στη θέση του ο Κοιλιάρας

13' Ο Ιγκλέσιας σκοράρει με κεφαλιά αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ σωστά

10' Καλύτερα πατάει ο ΑΣΤΕΡΑΣ προς το παρόν, προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους οι Αρκάδες

05' Χαμένη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ, Μανιάς και Βαλιέντε δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την σύγχυση στην περιοχή του Εργοτέλη

04' Πρώτο κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ, έπειτα από σουτ του Τσιλιανίδη

03' Βροχερός ο καιρός στο Ηράκλειο

Αστέρας Τρίπολης  - ΑΕ Λάρισα 1964 5 : 3

- Στα 14 παιχνίδια που έχουν διεξαχθεί, ο Αστέρας έχει νικήσει τα εννέα από αυτά, ο Εργοτέλης τα τέσσερα ενώ μία φορά οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες.

- Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επιστρέφει στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον Εργοτέλη. Στην τελευταία τους συνάντηση, οι κιτρινομπλέ είχαν πάρει άνετη νίκη με 4-1.

- Η σέντρα είναι προγραμματισμένη στις 17:00

- Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα των Αρκάδων στο Παγκρήτιο με τον Εργοτέλη, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.