Πάτησαν τον Ολυμπιακό οι Νέοι! (VIDEO)

Σπουδαία νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό πήρε η Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ με 2-0! Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι Αρκάδες!

ΑΣΤΕΡΑΣΟλυμπιακός

Μόλις στο 11' ο Αλμπάνης μετά από υπέροχη προσπάθεια άνοιξε το σκορ με σουτ στην απέναντι γωνία.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά οι ποδοσφαιριστές του ΑΣΤΕΡΑ ήταν ψύχραιμοι και διατήρησαν το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες είχαν απάντηση στην πίεση που προσπάθησε να ασκήσει ο Ολυμπιακός και σε μια αντεπίθεση, με συνεργασία τεσσάρων ποδοσφαιριστών, ο Αλμπάνης έδωσε την ασίστ στον Τζίμα, που σημείωσε το 2-0.