Α' ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Ήττες για Πελασγό και Δρομείς

Κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο Καλαμάτα 80 ο Πελασγός, όμως τελικά γνώρισε την ήττα στην παράταση με 47-49.

Ο Πελασγός με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να μειώσει την εις βάρος του διαφορά στο σκορ και να στείλει τον αγώνα στην παράταση , εκεί που οι φιλοξενούμενοι πιο έμπειροι κατάφεραν να φύγουν από τη Μεγαλόπολη με το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 10-14, 21-24, 27-36, 43-43, 47-49

Πελασγός: Αλεξάκης, Χρανιώτης, Παναγιωτόπουλος 8(2), Αριδάς 5(1), Στράγκας 2, Μπάζιος 15, Κρόκος 2, Ζύγουρας 3, Χρυσοσπάθης, Τσίρμπας 7, Τόμπρος 5

Καλαμάτα 80: Γεωργουλάκος 8, Φραγκέας 4, Γκιουρτζίδης 2, Μαθιόπουλος 1, Αναγνωστόπουλος 16 (1), Βούλγαρης 8, Αρβανίτης 5, Μέντης 4, Καραγιαννίδης

Με πολλές ελλείψεις, οι Δρομείς έχασαν στην Καλαμάτα από τον Άτλαντα με 52-46.

Τα δεκάλεπτα: 17-6, 19-19, 33-30, 52-46

Άτλας: Τσούλος 11 (2), Ρουμελιώτης, Δελφάκης 10, Σαρρής 10 (2), Λαμπρινός 3, Παναγιωτακόπουλος 12, Παναγιωτόπουλος 6

Δρομείς: Καλαντζής 5 (1), Καλούλι 20, Πετρόπουλος, Αγγελόπουλος 8, Κοσκινάς 3 (1), Κουτσούγερας 10 (1)