ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE

Η αρκαδική αθλητική ατζέντα του διημέρου! (PHOTOS)

Oύτε μία, ούτε δύο αλλά 37 αθλητικές αναμετρήσεις περιλαμβάνει η αθλητική ατζέντα του διημέρου (31/10-1/11) στο Νομό Αρκαδίας.

Από τις 37 αθλητικές συναντήσεις, οι 28 αφορούν τον χώρο του ποδοσφαίρου, ενώ μόνο 9 προέρχονται από τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα του μπάσκετ καθώς οι διοργανώτριες αρχές τόσο της ΕΣΚΑΚ όσο και της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, όπου αγωνίζονται οι αρκαδικές ομάδες, "τρέχουν" τα πρωταθλήματα που αφορούν τις ανήλικες κατηγορίες, όπως τα αντίστοιχα των Νεανίδων, Κορασίδων, Παίδων και Εφήβων. Φυσικά αποτελεί εξαίρεση το γεγονός ότι ήδη έχουν αρχίσει τα ανδρικά πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΚ.

 

Οι 37 αθλητικές συναντήσεις είναι σχετικά ιδιαίτερα μικρός αριθμός,  και αν λάβει κάποιος υπόψη του ότι δεν έχουν αρχίσει τα πρωταθλήματα από τον χώρο του βόλλευ, μπορεί να αντιληφθεί ότι ο αριθμός των αθλητικών συναντήσεων, όσο θα περνάει ο καιρός, τόσο θα αυξάνεται.

 

(Συντονιστείτε στον Αρκαδία 93.8 και στο arcadia-sports.gr, για να ενημερωθείτε για όλες τις αθλητικές εξελίξεις !)

 

 

Ας δούμε όμως το πανόραμα των αναμετρήσεων, όπου αγωνίζονται οι αρκαδικοί αθλητικοί σύλλογοι:

 

Από τις 28 συνολικά ποδοσφαιρικές αναμετρήσεις, δεσπόζει φυσικά η κυριακάτικη αναμέτρηση (1/11, 15:00) του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον ΠΑΟΚ, για την 9η Αγωνιστική της Super League. 

 

Παράλληλα, ο Παναρκαδικός αντιμετωπίζει στην Βάρδα την τοπική ομάδα του Παμβουπρασιακού για την 5η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ' Εθνικής ΕΠΟ με σκοπό την συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα.

 

Πρεμιέρα κάνει και η γυναικεία ομάδα του Άρη Τρίπολης, η οποία αντιμετωπίζει στο γήπεδο της Α' Κανίστρας του Πετρωτού Αχαϊας, την τοπική ομάδα του Ικάρου, για τον 3ο Όμιλο της Β' Εθνικής Γυναικών.

 

Ακόμα πλούσια είναι η δραστηριότητα στον χώρο του τοπικού ποδοσφαίρου, όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ Τρίπολης και τον Πανθυρεατικό. 

  

 

Ακόμα αρχίζει η ποδοσφαιρική δράση και στην Β' Αρκαδίας, ενώ σε εξέλιξη βρίσκεται και το Παιδικό Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αρκαδίας.

 

 

Στον χώρο του μπάσκετ, ξεχωρίζει φυσικά η εντός έδρας αναμέτρηση (31/10, 17:00) του Αρκαδικού με το Ρέθυμνο για την 4η Αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

 

Μοναδικός στόχος είναι η πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα του Γιάννη Καστρίτη, η οποία ενισχύθηκε με τις προσθήκες των Βασίλη Καββαδά και Άντονι Άιρλαντ.

 

 

 

Αναλυτικά:

 

Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Παιδικό ΕΠΣΑ: Τεγέα-ΑΕΚ Τρίπολης              10:00

(Π. Μαλιφούκας, Η. Κατσόγιαννης, Φ. Μητρόπουλος)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Αστέρας Τρίπολης-Δόξα Μεγαλόπολης12:00

(Α. Μυριούνης, Χ. Λιώρης, Ν. Σταυρόπουλος)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Πανιώνιος Μεγαλόπολης-Παναρκαδικός         12:00

(Γ. Μαντάς)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Ελπίδα Τρίπολης-ΑΕΚ Τρίπολης         12:00

(Μ. Ρούτσης, Ν. Γεωργόπουλος, Χ. Δεληγιάννης)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Ολυμπιακός Λεωνιδίου-Πανθυρεατικός12:00

(Δ. Κυρίος)

 

SL K15: Παναθηναϊκός-Αστέρας                14:00

(Α. Καρράς, Αχ. Παπαδόπουλος, Π. Μπαλής)

 

Α' Αρκαδίας:  Βρασιές-Λεωνίδιο                 15:00

(Δ. Γκοβέσης, Β. Δημογέροντας, Ι. Σταματόπουλος-Β. Λιώρης)

 

Α' Αρκαδίας: Παγγορτυνιακός-Δόξα Μεγαλόπολης15:00

(Χ. Βεργέτης, Δ. Βεργέτης, Α. Χαραλαμπόπουλος- Γ. Μπιρμπίλης)

 

Β' Αρκαδίας:  Νεστάνη-Μέγας Αλέξανδρος           15:00

(Ν. Αυγερινός, Ε. Σταυροπούλου, Π. Μαλιφούκας)

 

Β' Αρκαδίας: Ορχομενός Λεβιδίου-Μαντινειακός             15:00

(Ν. Αγγελάκος, Ι. Νίκα, Ν. Γεωργόπουλος- Δ. Πασιαλής)

 

Β' Αρκαδίας: Φορτούνα Ξηροπηγαδίου-Αχιλλέας Π. Άστρους15:00

(Θ. Κωτσίρος, Α. Μπαλάσης, Δ. Τσαντήλας)

 

Παιδικό ΕΣΚΑΚ: Πήγασος Άστρους-Οίακας Ναυπλίου16:00

 

Basket League: Αρκαδικός-Ρέθυμνο                      17:00

(Σώμος-Δεσλής-Τσούνας-Γιαλικάρης)

 

Α2 ΕΣΚΑΚ: Λεωνίδιο-ΓΣ Τυρού                       18:00

 

Α2 ΕΣΚΑΚ: Πήγασος Άστρους-Ατρέας Μυκηνών       19:00

 

Νεάνιδες ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Πελασγός Μεγαλόπολης-Άρις Καλαμάτας 20:00

(Π. Καρδαράς)

 

 

Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

SL K20: Αστέρας-ΠΑΟΚ                                       10:00

(Χ. Βεργέτης, Π. Μουλόπουλος, Ν. Καματάκης-Δ. Δερδελάκος)

 

Β' Αρκαδίας: Άρης Τρίπολης-ΠΑΟ Κανδήλας                               11:00

(Θ. Κωτσίρος, Ε. Σταυροπούλου, Α. Μυριούνης- Β. Λιώρης)

 

Κορασίδες ΕΣΚΑΚ: Πήγασος Άστρους-Αργοναύτης Νέας Κίου11:00

 

SL K17: ΑΕΚ-Αστέρας                                             11:30

(Ε. Κατόπης, Γ-Ρ, Αθανασίου, Θ. Γαλάνης)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Ορχομενός Λεβιδίου-Παγγορτυνιακός            12:00

(Π. Μαλιφούκας, Χ. Λιώρης, Μ. Παπαγεωργίου)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Απόλλων Τυρού-Βρασιές                     12:00

(Ι. Σταματόπουλος)

 

Παιδικό ΕΠΣΑ: Αχιλλέας Π. Άστρους-Ερμής Μελιγούς             12:00

(Δ. Ψύλλας)

 

Super League: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ                    15:00

(Α. Παππάς, Χ. Μαγιάννης, Κ. Ποντίκης-Α. Βάτσιος, Γ. Μαζαράκης)

 

Γ' Εθνική: ΠΑΟ Βάρδας-Παναρκαδικός                    15:00

(Μ. Ρίππης, Η. Γκαρτζονίκας, Π. Φραγκούλης- Ι. Βασιλόπουλος)

 

Β' Γυναικών ΕΠΟ: Ίκαρος Πετρωτού-Άρης Τρίπολης15:00

(Κ. Μιζάρου, Γ. Κωνσταντάρας, Κ. Σούζας)

 

Α' Αρκαδίας: ΑΕΚ Τρίπολης-Πανθυρεατικός                15:00

(Α. Διαμαντόπουλος, Τ. Πετρόπουλος, Δ. Βεργέτης-Γ. Μπιρμπίλης)

 

Α' Αρκαδίας: Πανιώνιος Μεγαλόπολης-Νικηταράς Δολιανών           15:00

(Ν. Αυγερινός, Ν. Καματάκης, Α. Μυριούνης)

 

Α' Αρκαδίας: Απόλλων Τυρού-Τεγέα                             15:00

(Γ. Τόγιας, Δ. Μποβέρος, Γ. Μαντάς-Σ. Τσαγγούρης)

 

Β' Αρκαδίας: Ελπίδα Τρίπολης-Δημητσάνα                      15:00

(Κ. Παζιούρος, Π. Τσούκας, Π. Μουλόπουλος-Δ. Πασιαλής)

 

Β' Αρκαδίας: Πάρνωνας-Μαρί                                    15:00

(Ι. Χασάπης, Ν. Αθανασίου, Μ. Ρούτσης)

 

Β' Αρκαδίας: Ερμής Μελιγούς-Ελαιοχώρι                                 15:00

(Β. Δημογέροντας, Δ. Ψύλλας, Ν. Σταματόπουλος)

 

Β' Αρκαδίας: Ηρακλής Βερβένων-Κορύθιο                                    15:00

(Χ. Βεργέτης, Ι. Σταματόπουλος, Δ. Κουρτέσης)

 

Παιδικό ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Δρομείς Τρίπολης-Αρκαδικός                           18:00

(Σ. Καραμπάγιας)

 

Παιδικό ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Πελασγός Μεγαλόπολης-Πολύβιος Μεγαλόπολης 18:00

(Κων. Μπακετέας)

 

 

Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015

Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Δίων Κυπαρισσίας-Αρκαδικός                                       19:00

(Π. Χριστόπουλος)

 

Οι βαθμολογίες:

Σούπερ Λίγκα

1. Ολυμπιακός           24

2. Παναθηναϊκός   18

3. ΑΕΚ           16

4. ΠΑΟΚ           14

5. Πανιώνιος           13

6. AΣΤΕΡΑΣ              12

7. Λεβαδειακός           11

-. Βέροια                   11

9. Ατρόμητος             9

10. Πλατανιάς Χανίων  8

-.ΠΑΣ Γιάννινα           8

-. Παναιτωλικός        8

-. Ξάνθη                 8

14. Ηρακλής           7

15. Καλλονή          6

16. Πανθρακικός   3

 

 

SL Κ20

1. Ολυμπιακός            21

2. ΠΑΟΚ                     16

3. Πανιώνιος              14

4. Παναιτωλικός          13

-.Βέροια                      13

6. Ηρακλής                 11

7. Ατρόμητος              10

-. Παναθηναϊκός         10

-.ΑΕΚ                          10

10. Ξάνθη                  9

-. Καλλονή                  9

-.Πλατανιάς Χανίων    9

13. ΑΣΤΕΡΑΣ         7

14. Πανθρακικός      6

15. Λεβαδειακός       5

16. ΠΑΣ Γιάννινα      3  

 

 

SL Κ17

1. ΑΕΚ                      11 (5)

-. Ατρόμητος            11 (5)

3. ΑΣΤΕΡΑΣ             7 (4)

-. Λεβαδειακός           7 (5)

-.  Ολυμπιακός            7 (4)

6. Πανιώνιος               5 (4)

7. Πλατανιάς Χανίων  4(6)

8. Παναθηναϊκός        3(3)

9. Καλλονή                 0(4)

 

 

SL Κ15 (Όμιλος Α')

1. ΑΕΚ                       4(2)

2. Παναθηναϊκός        4(2)

3. ΑΣΤΕΡΑΣ             1(1)

4. Ολυμπιακός             1(2)

5. Πλατανιάς Χανίων    0(0)

6. Ατρόμητος              0(1)

 

Γ' Εθνική (3ος Όμιλος)

1. Παναρκαδικος         10

2.ΠΑΟ Λουτρακίου          8

-. ΑΕ Σπάρτη                   8

4. Παναργειακός             7

-. Καλαμάτα                   7

-. ΑΟ Χαλκίς                   7

7. Αιολικός                    6

-. Βύζας Μεγάρων           6

9. Δόξα Ι. Μανωλάδας     5

10. Κανάρης Χίου             4

-. ΠΑΟ Βάρδας                4

12. Ηρακλής Ψαχνών      3

13. ΑΕ Ερμιονίδας           2

14. ΑΟ Λεβάντε              0

 

Β' Γυναικών ΕΠΟ (3ος Όμιλος)

1. Άβαντες Χαλκίδας        0

-. Άρης Τρίπολης          0

-. Ίκαρος Πετρωτού          0

- Μεσολόγγι 2008              0

-.Πανηλειακός                    0

-.Ροδιά Ξυλοκάστρου ΠΑΣ 0

 

 

ΕΠΣ Αρκαδίας:

Α' Αρκαδίας

1. Δόξα Μεγαλόπολης       10

-. Πανθυρεατικός              10

-. ΑΕΚ Τρίπολης                10

4. Λεωνίδιο                      9

5. Βρασιές                        7

6. Τεγέα                              6

-. Ολυμπιακός Λεωνιδίου      6

-. Κορακοβούνι                    6

9. Πανιώνιος Μεγαλόπολης   3

-. Νικηταράς Δολιανών         3

11. Παγγορτυνιακός             0

-. Απόλλων Τυρού               0

13. Φαλαισία                       -4

 

 

Β' Αρκαδίας:

1ος Όμιλος

1. Άρης Τρίπολης      0

-. Δημητσάνα                0

-. Ελπίδα Τρίπολης         0

-. Μαντινειακός               0

-. Μέγας Αλέξανδρος      0

-. Νεστάνη                     0

-Ορχομενός Λεβιδίου     0

-ΠΑΟ Κανδήλας              0

 

 

2ος Όμιλος

1. Αχιλλέας Π. Άστρους    0

-. ΑΕ Μαρίου                      0

-. Ελαιοχώρι                          0

-. Ερμής Μελιγούς                   0

-. Ηρακλής Βερβένων               0

-. Κορύθιο                               0

-. Πάρνωνας                           0

-. Φορτούνα Ξηροπηγαδίου   0

 

 

Παιδικό 1ος Όμιλος

1. Αστέρας Τρίπολης           6

-.Ελπίδα Τρίπολης              6

-. Δόξα Μεγαλόπολης       6

-. Πανιώνιος Μεγαλόπολης 6

5. Άρης Τρίπολης             3

-. Παγγορτυνιακός            3

7. ΑΕΚ Τρίπολης                 0

-. Τεγέα                            0

-. Ορχομενός Λεβιδίου      0

10. Παναρκαδικός            0

 

 

Παιδικό 2ος Όμιλος

1. Λεωνίδιο           6

-. Ηρακλής Βερβένων          6

3. Ερμής Μελιγούς4

5. Απόλλων Τυρού3

-. Νικηταράς Δολιανών3

-. Πανθυρεατικός3

8. Ολυμπιακός Λεωνιδίου0

-. Αχιλλέας Π. Άστρους0

10. Κορακοβούνι0

 

 

Μπάσκετ:

Α1 Ανδρών:

 

 

 

Παίδες (Γ΄ όμιλος Αρκαδίας)

 

ΣΥΝΑΝΤ.

ΝΙΚ.

ΗΤ.

ΜΗΔΕΝ.

ΕΠΙΘ.

-

ΑΜΥΝ.

ΒΑΘΜΟΛ.

1.

Αρκαδικός

6

6

-

-

378

-

179

12

2.

Δρομείς Τρίπολης

5

4

1

-

337

-

158

9

3.

Πελασγός Μεγαλόπολης

6

2

4

-

298

-

213

8

4.

Πολύβιος Μεγαλόπολης

5

2

2

1

120

-

191

6

5.

Απόλλων Τρίπολης

6

-

5

1

103

-

492

5

      

 Έφηβοι (Β΄ Όμιλος Μεσσηνίας - Αρκαδίας) 

 

ΣΥΝΑΝΤ.

ΝΙΚ.

ΗΤ.

ΜΗΔΕΝ.

ΕΠΙΘ.

-

ΑΜΥΝ.

ΒΑΘΜΟΛ.

1.

Αρκαδικός

7

7

-

-

351

-

211

14

2.

Δρομείς Τρίπολης

7

5

2

-

265

-

206

12

3.

Δίων Κυπαρισσίας

7

4

3

-

224

-

215

11

4.

Πολύβιος Μεγαλόπολης

7

3

4

-

263

-

271

10

5.

Κορώνη 90 ΑΕ

7

-

-

7

0

-

100

0

-

ΑΣ Τριφυλίας

7

-

-

7

0

-

100

0

    

Νεάνιδες (Β΄ Όμιλ. Αρκαδίας - Λακωνίας)

 

ΣΥΝΑΝΤ.

ΝΙΚ.

ΗΤ.

ΜΗΔΕΝ.

ΕΠΙΘ.

-

ΑΜΥΝ.

ΒΑΘΜΟΛ.

1.

Άμιλλα Τρίπολης

4

4

-

-

177

-

70

8

2.

Αρκαδικός

4

3

1

-

152

-

91

7

3.

ΑΟ Κροκεών

4

1

3

-

86

-

174

5

4.

ΑΣ Ο Βατικιώτης

4

-

-

4

0

-

80

0

 

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus
COVID - Second Wave

Ροη Ειδησεων