Πρωτιές Δημουκόπουλου και Smash σε Ξυλόκαστρο και Σπάρτη

Άλλος ένας μήνας γεμάτος τενιστικές επιτυχίες για τον αθλητή του SmashtripolistennisclubΔημήτρη Δουκουμόπουλο.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Στο τουρνουά της Σπάρτης ο Δημήτρης κατέλαβε τη 2η θέση φτάνοντας στον τελικό της κατηγορίας open όπου ηττήθηκε από τον Καρούνο,  σε ένα συγκλονιστικό αγώνα που κρίθηκε κυριολεκτικά στους τελευταίους πόντους μιας και έφτασε τρίτο σετ και 11-9 στο tiebreak.

Στο τουρνουά του Ξυλοκάστρου ο Δουκουμόπουλος συμμετείχε σε 2 κατηγορίες (35+ και 45+ ). Και στις 2 κατηγορίες κατέλαβε την 3η θέση χάνοντας στην κατηγορία 35+ από τον Αναγνωστόπουλο και στην κατηγορία 45+ από το Λιακόπουλο.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον αθλητή του Smashγια τη σταθερή του απόδοση στα τελευταία τουρνουά.