Χάλκινο μετάλλιο ο Δελής στην Πάτρα

Μετά από την 3η θέση στα κορίτσια ήρθε να προστεθεί και ένα ακόμα μετάλλιο στη συλλογή της Αρκαδίας στο τένις, από έναν αθλητή του ομίλου της ΑΕΚ Τρίπολης.

Ο Δελής Κωνσταντίνος στην πρώτη του φετινή συμμετοχή κατάφερε να πλασαριστεί στην τετράδα του πρώτου ενωσιακού της Πάτρας.

Ο Δελής ξεκινώντας από το Νο 3 της βαθμολογίας αντιμετώπισε στον πρώτο γύρο τον Μπαρδούλη από το Ξυλόκαστρο του οποίου και επικράτησε με 8-2. Στον δεύτερο γύρο αντιμετώπισε τον Φωτόπουλο από τον ΣΑ Τρίπολης και τον κέρδισε με 8-0.

Στον προημιτελικό, ο αθλητής της ΑΕΚ συναντήθηκε με τον Τσιγκέλη από την ΑΕΤ Νίκη Πατρών και μετά από ένα δυνατό αγώνα επικράτησε του αντιπάλου του με 8-2. Στον ημιτελικό όμως αποκλείστηκε από τον αθλητή Μυλλονόπουλο από τον Πύργο με 2-0 σετ (6-4, 6-1). Νικητής του τουρνουά αναδείχτηκε τελικά ο Φούζας από το Κιάτο.