Αυλαία στο ενωσιακό τουρνουά τένις

Έπεσε η αυλαία στο 5ο ενωσιακό πρωτάθλημα κάτω των 14άρων ετών που έγινε στην Τρίπολη το Σαββατοκύριακο 22-23/10 στα γήπεδα τένις του ΔΑΚ.

Το συγκεκριμένο τουρνουά διοργανώθηκε απο την ΑΕΚ Τρίπολης με συνδιοργανωτή το Νομικό πρόσωπο και τον Δήμο Τρίπολης και έλαβαν μέρος αρκετοί αθλητές απο όλη την Πελοπόννησο. Οι αγώνες διεξήχθησαν, τόσο στα γήπεδα του ΔΑΚ Τρίπολης, όσο και στα ιδιωτικά γήπεδα του TennisCup. Ήταν το δεύτερο κατα σειρά ενωσιακό που έγινε στην πόλη μας και για μια ακόμη φορά έγιναν σπουδαία παιχνίδια απο όλους τους αθλητές που συμμετείχαν σε αυτό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στην κατηγορία των κοριτσιών μεγάλος νικητής ήταν ο όμιλος τένις του Ναυπλιακού με 2 αθλήτριες του να κατακτούν τις δύο πρώτες θέσεις του τουρνουά. Πιο συγκεκριμένα η Μπάζου κατέκτησε την πρώτη και η Καψάλη την δεύτερη θέση κάνοντας και οι δυό τους ένα πολύ καλό τουρνουά. Την τρίτη θέση μοιράστηκαν η Αρβανίτη του ομίλου της Κορίνθου και η Γρηγορίου της ΑΕΚ Τρίπολης.
Στα αγόρια (φωτο) μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Νταντίνης της Νίκης Πατρών με δεύτερο τον Σταματάκο της ΑΕΚ Τρίπολης. Στην τρίτη θέση ανέβηκαν οι Δελής Α. του Ρήγα Άργους και ο Φούζας του Κιάτου.