Στο τουρνουά tennis marathon ο Καραγιάννης

Ο Γιώργος Καραγιάννης κατέκτησε για μια ακόμη φορά την 3η θέση στο τουρνουά Enjoy, το οποίο γίνεται για φοιτητές- αθλητές του Τένις.

Αυτή την εβδομάδα ο Γιώργος Καραγιάννης της ΑΕΚ Τρίπολης αγωνίζεται στο τουρνουά tennis marathon που διεξάγεται στην Αττική, και σαν στόχο έχει το open της Πάρου, το οποίο θα διεξαχθεί στα μέσα Αυγούστου.

Ο αθλητής της ΑΕΚ και φοιτητής της Γυμναστικής Ακαδημίας Αθηνών, Γιώργος Καραγιάννης, συμμετείχε στο τουρνουά Enjoy, υποστήριξε την περσινή του 3η θέση και βρέθηκε για μια ακόμη χρονιά στο βάθρο των νικητών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στον πρώτο γύρο ο Καραγιάννης κέρδισε τον Αρώνη με 2-0 σετ ( 6-4 7-5). Στο δεύτερο γύρο κέρδισε τον Υφαντή με 2-0 σετ (6-0,6-4) και στην 8άδα τον Χριστοδούλου με 3-0 σετ (6-0 6-1) περνώντας στην τετράδα του τουρνουά. Εκεί στον ημιτελικό ηττήθηκε από τον Ανδρουτσέλη με 2-0 σετ (6-1 6-1) κατακτώντας την 3η θέση!!