Στην παράταση οι Δρομείς, ήττα για τον Απόλλωνα

Στην παράταση κέρδισαν οι Δρομείς το μαχητικό Πελασγό, ενώ οδυνηρή ήττα γνώρισε ο Απόλλωνας από τον Ευκλή για τη 17η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΟΚ

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, οι Δρομείς ήταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ, όμως οι κακές επιθετικές τους επιλογές στο 4ο δεκάλεπτο και οι λύσεις που έβρισκε ο Πελασγός έκαναν τον αγώνα ντέρμπι. Με καλάθι του Τσίρμπα στην εκπνοή, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο ψύχραιμοι και με επιμέρους σκορ 9-1 έφτασαν στη νίκη.

Αντίθετα, ήττα που τον βάζει σε περιπέτειες γνώρισε ο Απόλλωνας από τον Ευκλή. Από το δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, το οποία συντήρησαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πανηγύρισαν μια σημαντική νίκη που τους κρατά ζωντανούς στη μάχη της παραμονής.