Πέτρες, μπουνιές και προπηλακισμοί στα Βέρβενα

Επίθεση σε παίκτες και σε μέλη της αποστολής καταγγέλουν ότι δέχθηκαν στα Βέρβενα οι άνθρωποι του Άρη.

Το arcadia-sports είχε τηλεφωνική επικοινωνία με παράγοντες και ποδοσφαιριστές του Άρη Τρίπολης οι οποίοι ανέφεραν πως πριν, κατά τη διάρκεια αλλά και μετά το τέλος του ισόπαλου 1-1 κόντρα στον Ηρακλή Βερβένων προκλήθηκαν και δέχθηκαν επίθεση σε όλα τα μέτωπα από οπαδούς του Ηρακλή.

Πέτρες, δυναμιτάκια, μπουκάλια και διάφορα άλλα... πολεμικά μέσα εκτοξεύτηκαν στα αποδυτήρια των φιλοξενούμενων αλλά και στον πάγκο της ομάδας του Άρη κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Οι αστυνομικές δυνάμεις δεν εμφανίστηκαν ποτέ στο γήπεδο με συνέπεια η αποστολή του Άρη να είναι απροστάτευτη.

Στο ημίχρονο του αγώνα πέτρες που εκτοξεύτηκαν στα αποδυτήρια του Άρη έσπασαν τα τζάμια
ενώ στο τέλος πετάχτηκαν μπουκάλια μέσα στα αποδυτήρια.

Στο τέλος του ματς, ο αρχηγός του Άρη Νικήτας Μπάρλας προπηλακίστηκε από περίπου 20 άτομα, όταν βρέθηκε στα αποδυτήρια για να υπογράψει το φύλλο αγώνα.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο διαιτητής του αγώνα, κ. Πατζιούρος, δεν ανέφερε απολύτως τίποτα στο φύλλο αγώνα!

Δηλώσεις των παικτών του Άρη στο arcadia-sports:

Χρήστος Τόκος: Μέσα στο παιχνίδι μας φτύνανε και παίζανε αντιαθλητικά. Στο τέλος τα πράγματα χειροτέρεψαν καθώς επιτέθηκαν σε παίκτες και παράγοντες.

Νικήτας Μπάρλας:
Έκαναν τραμπουκισμούς από το 1ο μέχρι και το 90ο λεπτό. Έτσι προσπάθησαν να παίξουν.