Νίκη-θρίλερ για τον Πανιώνιο Μεγαλόπολης! (VIDEO)

Mε 3-2 επικράτησε το μεσημέρι της Κυριακής (8/3) ο Πανιώνιος Μεγαλόπολης επί της Αναγέννησης Τρίπολης στο Δημοτικό γήπεδο Φιλικών για την 16η Αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β' Αρκαδίας.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης προηγήθηκε με 3-0 στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε μια άνετη νίκη στο ντέρμπι με την Αναγέννηση. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-3 στο 87' με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μανδαλιά.

Μάλιστα η Αναγέννηση, λίγο έλειψε να κάνει ολική ανατροπή στην αναμέτρηση, όταν στο 90' ο Γεωργακόπουλος απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Κάστας.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή: Στο 35' ο Ζέρβας αξιοποιώντας κάθετη πάσα, βγήκε τετ α τετ με τον Παππά, κάνοντας το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μεγαλόπολης διπλασίασε τα τέρματα της, όταν ο Σιμόπουλος εκμεταλλεύτηκε ασθενή απόκρουση της μπάλας από τον Παππά και σε κενή εστία έκανε το 0-2. Το 0-3 για την ομάδα της Μεγαλόπολης ήρθε στο 70' με τον Μιχόπουλο να σουτάρει εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα να παίρνει ύψος και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Παππά.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 83' ο Μανδαλιάς με προβολή εντός μεγάλης περιοχής έκανε μείωσε σε 1-3 και λίγο αργότερα ο ό ίδιος ποδοσφαιριστής ύστερα από σύγχυση στα καρέ του Γεωργακόπουλου, μείωσε σε 2-3, δίνοντας διαστάσεις θρίλερ στην αναμέτρηση.

Η Αναγέννηση Τρίπολης, είχε μάλιστα την ευκαιρία να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90', αλλά ο Κάστας δεν μπόρεσε να νικήσει από το σημείο του πέναλτι τον Γεωργακόπουλο.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γ. Τόγιας, ο οποίος απέβαλλε στις καθυστερήσεις με απευθείας κόκκινη κάρτα τους Καλοπίση και Ντελίου (από την Αναγέννηση Τρίπολης) και τον Ζέρβα του Πανιωνίου Μεγαλόπολης.