Παραμένει στη δεύτερη θέση η Δημητσάνα, 4-0 την Κανδήλα

H Δημητσάνα πήρε την τέταρτη της συνεχόμενη νίκη, καθώς επικράτησε με 4-0 της Κανδήλας.

ΑΣΤΕΡΑΣΟΦΗ

Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν στο γήπεδο του Λεβιδίου, με την Κανδήλα να είναι η γηπεδούχος της αναμέτρησης.

Ο Αποστολόπουλος ήταν ο πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου καθώς με δύο γκολ στο 26' και στο 38' έβαλε σε θέση οδηγού τoυς φιλοξενούμενους, ενώ το τρίποντο το "κλείδωσε" ο Τζάνος στο 40'. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Θεοχάρης στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Δημητσάνα έχει αναρριχηθεί στη δεύτερη θέση με 12 βαθμούς (σε ισοβαθμία με την Τεγέα), ενώ η Κανδήλα είναι στην προτελευταία θέση με -3 βαθμούς.

Αναλυτικά οι συνθέσεις:

Δημητσάνα: Γιαννακαρώνης, Τζάνος, Ζιάζιαρης, Ν. Βλαχοκυριάκος, Κ. Βλαχοκυριάκος, Μανδρώνης, Μπαλάσης, Σωτηρόπουλος, Αποστολόπουλος, Μυλωνάς, Χασάι

Έπαιξαν και οι: Σεφερλής, Καταπόδης, Θεοχάρης

Κανδήλα: Καραμπής, Στριφτομπόλιας, Σαλτούρος, Κανδαλέπας, Γιαννουσόπουλος, Κωστούρος, Αλ. Ζερβογιάννης, Εικοσιδέκας, Αρβανιτόπουλος, Γ. Ζερβογιάννης, Αναστασιάδης