Μαντινειακός - Αχιλλέας 5-0

Καταιγιστικός ήταν ο Μαντινειακός στο γήπεδο Αγ. Βασιλείου κερδίζοντας 5-0 τον Αχιλλέα Παράλιου Άστρους.

Μόλις στο 4’ ο Ζέρβας άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά αργότερα ο Μπέλτσος διπλασίασε τα τέρματα του Μαντινειακού. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0 στο 11’ και πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του ημιχρόνου ο Τζαβαλάς διεύρυνε το σκορ σε 4-0.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και ο Σάκης Μπαχός έριξε και τις τρεις αλλαγές (Γιαννουσόπουλος, Κούσουλας και Αποστολόπουλος) ενώ η ομάδα του Αχιλλέα είχε κατέβει με μόνο 11 παίχτες. Στο 77’ ο Ζέρβας πέτυχε το 5-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Α.Ο. Μαντινειακός: Μπιστόλας, Ntreou, Παρασκευόπουλος (46’ Αποστολόπουλος), Τσιώσης (46’ Γιαννουσόπουλος) , Παπαδάτος, Παπαϊωάννου Γ (46΄ Κούσουλας), Σταυρόπουλος Α, Παπαϊωάννου Μ., Μπλέτσος Θ., Ζέρβας Θ., Τζαβαλάς Π.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΑΡΑΛΙΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ: Καραπάνος, Κοκοτσάκης, Δρούλιας, Κόσσυβας, Λίλης, Δουζένης, Ποντίκης, Κοσκινάς, Ντόκο, Κασκαμπάς, Φλέντζερης.