Άνετο απόγευμα για την Δόξα Μεγαλόπολης! (VIDEO)

Με 3-0 επικράτησε η Δόξα Μεγαλόπολης της ΑΕΚ Τρίπολης, το απόγευμα της Κυριακής (5/4) στο Δημοτικό Γήπεδο Φιλικών, για την 25η Αγωνιστική της Α' Αρκαδίας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Δρόσος, ο οποίος με δύο προσωπικά τέρματα (στο 54' και στο 66') "σφράγισε" την νίκη της ομάδας του.

Νωρίτερα στο 33' ο Δημήτρης Λυμπερόπουλος με κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του στην αναμέτρηση, ύστερα από εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η αναμέτρηση απέκτησε γρήγορο ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να σημειώσουν το γκολ για διαφορετικούς λόγους.

Η ΑΕΚ Τρίπολης πίεζε, αλλά η ομάδα της Μεγαλόπολης ήταν πιο κινητική και έβρισκε χώρους στις αντεπιθέσεις. Στο 54' ο Δρόσος εκμεταλλεύτηκε όμορφο γύρισμα της μπάλας από τα δεξιά και από το ύψος της μικρής περιοχής, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Δώδεκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής με κεφαλιά έκανε το 0-3, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αθανασιάδη.

Οι συνθέσεις:
ΑΕΚ Τρίπολης: Κοκκινάκος, Παρασκευόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Γ. Λαγός, Σπανάκης, Πετρόπουλος, Μάρκος, Λιακόπουλος, Μπέλτσος, Σ. Λαγός, Κατσαρός

Αγωνίστηκαν και οι: Τζαβάρας, Τερζής, Ζιούλης