Παγγορτυνιακός τεσσάρων αστέρων! (VIDEO)

Mε τον Κουρόγιωργα να σημειώνει δύο τέρματα (34', 77'), ο Παγγορτυνιακός επικράτησε με 4-0 του Λεωνιδίου, το μεσημέρι της Κυριακής (1/3), για την 20η Αγωνιστική της Α' Αρκαδίας.

Στο αγωνιστικό σκέλος, η αναμέτρηση δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις στο πρώτο ημίχρονο αφού όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο Φιλικών, παρακολούθησαν μέτριο θέαμα και από τις δύο ομάδες. Ο Παγγορτυνιακός, προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας, ωστόσο η ομάδα του Λεωνιδίου, προσπαθούσε να απειλήσει είτε από στημένες φάσεις είτε από τα άκρα.

Στο 34' ο Κουρόγιωργας με δυνατό σουτ και αφού προηγουμένως η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Γολεγού, ξεγέλασε τον τερματοφύλακα Γολεγό και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το Λεωνίδιο ανέβασε την απόδοση του και πίεζε τον Παγγορτυνιακό, ο οποίος απειλούσε με αντεπιθέσεις.

Το τελευταίο είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα της Γορτυνίας να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 71' με γυριστό σουτ του Ζαφειρόπουλου εντός μεγάλης περιοχής  ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, από τα δεξιά.

Το 3-0 για τον Παγγορτυνιακό ήρθε στο 77' όταν ο Κουρόγιωργας εκμεταλλεύτηκε ασθενές γύρισμα της μπάλας του Γολεγού προς τον τερματοφύλακα της ομάδας του και με προβολή εντός μικρής περιοχής έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην διαφαινόμενη νίκη της ομάδας του.

Το τελικό 4-0, διαμόρφωσε ο Λαμπράκης στο 80', όταν εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο κάθετη πάσα και αφού πρόλαβε την έξοδο του Γολεγού, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.