Ασταμάτητοι οι Νέοι Τρίπολης, 6-1 την Κανδήλα

Οι Νέοι Τρίπολης έκαναν το 3/3 στην Β' ΕΠΣΑ, καθώς επικράτησε της Κανδήλας με το ευρύ 6-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι Νέοι Τρίπολης συνέτριψαν με 6-1 την Κανδήλα και είναι η μοναδική ομάδα που έχει το απόλυτο στην Β' ΕΠΣΑ.

Το σκορ άνοιξε, λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, στο 44', ο Κωστούρος. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τριπολιτσιώτες ήταν ασταμάτητοι και βρήκαν πέντε φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 49' ο Χόντος διπλασίασε το προβάδισμα των Νέων και στο 52' ο Ζορμπαλάς έκανε το 3-0. Ένα λεπτό μετά το τέρμα του Ζορμπαλά, στο 53', ο Ταμπούρλος μείωσε σε 3-1.

Οι Νέοι βρήκαν άλλα τρία γκολ μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Στο 71' ο Σκέπι έβαλε το όνομα του στη λίστα των σκόρερ, ενώ δις "χτύπησε" ο Παπακώστας στο 76' και στο 85'.

Κάνδηλα: Καραμπής, Προκόπος, Αντωνόπουλος, Κανδαλέπας, Στριφτόμπολας, Γιαννουσόπουλος, Κωστούρος, Ταμπούρλος, Ξηρογιάννης, Ζερβογιάννης Γ, Ζεργιάννης Α

Έπαιξαν και οι: Πετιμέζας, Σαμτούρος

Α.Ο.Ν.Τ: Τσιπιανίτης, Σκέπι, Τσαούσης, Μπέριος, Μπουρτσουκλής, Κωστούρος, Ζορμπαλάς, Μουτσαϊ, Χόντος, Τσιώλης, Μπούζος

Έπαιξαν και οι: Βήλος, Ανδριανόπουλος, Παπακώστας, Αρβανιτόπουλος, Μπουντρούγκας