Μοναδική αήττητη ομάδα οι Βρασιές, 1-4 στην Τεγέα

Oι Βρασιές πέρασαν με το "διπλό" από την Τεγέα και είναι πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα της Ά Αρκαδίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι Βρασιές ξεκίνησαν δυνατά στο παιχνίδι και έκαναν δύο δοκάρια σε επτά λεπτά!. Ο Σταθουλόπουλος σημάδεψε το δοκάρι μόλις στο πρώτο λεπτό, ενώ στο 7' την ίδια τύχη είχε και η προσπάθεια του Σαλαπάτα.

Το σκορ άνοιξαν τελικά οι γηπεδούχοι με τον Χαραλαμπόπουλο στο 8', όμως οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση.

Στο 29' Βλαχοπαναγιώτης έφερε το ματς στα ίσα, ενώ λίγο πριν την ολοκλήρωση του παιχνιδιού στο 45' ο Σαλαπάτας έκανε το 1-2 για την Τεγέα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το αποτέλεσμα και μάλιστα έκαναν το 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταθουλόπουλου, ενώ το τελικό 1-4 έκανε ο Βλαχοπαναγιώτης με κεφαλιά.

Τεγέα: Παλούκος, Φιλόπουλος, Καρράς, Πλάτζας, Τσιώρος, Βρούβας, Τσαλγιτζόπουλος Αθ., Στάσινος, Χαραλαμπόπουλος, Καραμπέτσος, Τσαλγιτζόπουλος

Έπαιξαν και οι: Σινάνης, Δούκας, Κολλάρας

Βρασιές:Κατσούνης, Βέργος, Σούρσος, Κατσίρης, Τσαγγούρης, Βλάχος, Διαμαντής, Μέλλος, Σαλαπάτας, Σταθουλόπουλος, Βλαχοπαναγιώτης

Έπαιξαν και οι: Λελέντζης, Σούρσος, Μπακάλης