"Διπλό" στη Μεγαλόπολη και πρόκριση για τον Παναρκαδικό

Ο Παναρκαδικός επικράτησε με 0-3 στη Μεγαλόπολη της Δόξας των πολλών απουσιών και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Αρκαδίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Σε μια αναμέτρηση με μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας η Δόξα Μεγαλόπολης των πολλών απουσιών έδειξε ανταγωνιστικό πρόσωπο στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα με τον Παναρκαδικό, όμως εν τέλει ηττήθηκε με σκορ 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2' με τον Κουτσουμπέλα να βρίσκει με γέμισμα τον Καμπεράι και τον φορ του Παναρκαδικού με πλασέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το "τριφύλλι" θα μπορούσε να βρει και δεύτερο γκολ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού αλλά το σουτ που έκανε ο Νάνος στο 11ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 36' όταν ο Κυριακόπουλος βγήκε μπροστά στον Μάνο, όμως ο τερματοφύλακας του Παναρκαδικού έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ. Τρία λεπτά αργότερα ο Τσιώρος απείλησε με σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους ο Παναρκαδικός έφτασε κοντά στο 2-0, όμως ο Δημητρέλης στο 48'  έβγαλε με τα πόδια το σουτ του Αντωνίου, ενώ στο 51' η κεφαλιά του Καμπεράι πέρασε άουτ,

Ο Κολιόπουλος πέρασε αλλαγή στο 57' και έκανε την παρουσία του αισθητή. Στο 58' απείλησε πρώτη φορά με τον Δημητρέλη να σώζει την ομάδα του, πράγμα που δεν κατάφερε στο 68' όταν ο Κολιόπουλος με πλασέ έκανε το 0-2. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-3 στο 85' μετά από ασίστ του Καμπεράι.

Ο εξαιρετικός Δημητρέλης είχε ως... highlight την φανταστική απόκρουση σε κεφαλιά του Καμπεράι στο 71ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν για παραπάνω από δέκα λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Λαμτσελλάρι.

Να σημειώσουμε πως πριν την έναρξη της αναμέτρησης αμφότερες οι ομάδες κράτησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της Δόξας, Μπάμπη Μαντζιαβά.

Δόξα Μεγαλόπολης: Δημητρέλης, Αλεξανδρής Γ., Γιαννόπουλος, Γιαννακούρας, Κουρουνιώτης, Κυριακόπουλος Χ., Κατσούλος, Κυριακόπουλος Κ., Σταθούρος, Καντέλης, Αλεξανδρής Ν.

Αγωνίστηκε και οι: Αντώνακας, Δρακόπουλος, Ηλιόπουλος.

Παναρκαδικός: Μάνος, Κουτσουμπέλας, Ανωνίου, Κυριάζος, Νάνος, Παρασίδης, Παπαλάμπρος, Γλέζος, Καμπεράι, Πολίτη, Λαμτσελλάρι

Αγωνίστηκαν και οι: Καλογεράκης, Κολιόπουλος, Κουστένης, Σωτηρόπουλος, Κοπρένκα