Νίκη της Κυπαρισσίας στο Άστρος! (VIDEO)

Ο Πανθυρεατικός ηττήθηκε με 1-2 από την Κυπαρισσία για την τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23' με τον Παπαγεωργίου, ωστόσο η ομάδα της Κυνουρίας δεν το έβαλε κάτω και ισοφάρισε στο 84' με τον Μπάρλα. Ωστόσο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η Κυπαρισσία έκανε το 1-2 με τον Θεοδωρακόπουλο και πήρε τη νίκη.

Οι συνθέσεις

Πανθυρεατικός (Άρις Σαβούρδος): Σούρσος, Σακελλαράκης, Γ. Μπάρλας, Αρφάνης, Σαμαρτζής, Καπράνος, Χαρμπαλής, Ι. Αδάμης, Κ. Μπάρλας (C), Δημάκος, Αγγελόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Κοδέλλας, Χατζηγιάννης, Λυτρίβης, Δικαίος (Τ), Ε. Αδάμης, Χ. Μπάρλας, Αλουπογιάννης.

ΑΟ Κυπαρισσίας (Αλέξης Μαντζούνης): Ντουγερόγλου, Καρατζούλιας, Γιαννόπουλος, Ανδρουτσής (C), Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Ντιόπ, Γεωργιόπουλος, Φ. Παναγόπουλος, Χ. Παπαγεωργίου, Θεοδωρακόπουλος.

Αναπληρωματικοί: Β. Παπαγεωργίου, Κωνσταντόπουλος, Μαργαρώνης, Αθανασόπουλος (Τ), Ζαφείρης, Καμποσιώρης, Θεοδωρακόπουλος.

Στην άλλη αναμέτρηση, η Αθλητική Ένωση Σπάρτης νίκησε με 2-0 τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου. Ο Αναστασάκος στο 10' έκανε το 1-0 και στο 65' ο Γεωργακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για τους Λάκωνες.

Πλέον, ΑΟ Κυπαρισσίας και Αθλητική Ένωση Σπάρτης θα διεκδικήσουν σε 90 λεπτά την άνοδό τους στην Γ' Εθνική της ερχόμενης σεζόν, σε μεταξύ τους αγώνα μπαράζ.