Νίκη για την Φαλαισία στο ντέρμπι (PHOTOS)

Σκόνταψε το Λεωνίδιο στην Μεγαλόπολη,  γνωρίζοντας την ήττα από την Φαλαισία με 2-1. Η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη από την φιλοξενούμενη, που αντέδρασε στα τελευταία λεπτά.

Η Φαλαισία μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και έχασε τέσσερις ευκαιρίες για να προηγηθεί, έναντι δύο των αντιπάλων της.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51΄ προηγήθηκε με πέναλτι-γκολ του Αποστολόπουλου. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Μυλωνάς, που ανατράπηκε στην μεγάλη περιοχή.  Στην συνέχεια το 2-0 έγινε  στο 65΄ με τον Κωστόπουλο με σουτ από κοντά, μετά από επέλαση του Κολιτσίδα και σουτ που απέκρουσε ο Γολεγός.

Το 2-1 έγινε στο 70΄ με αυτογκόλ του Κολιόπουλου, που θέλοντας να διώξει την μπάλα την έστειλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στην συνέχεια το Λεωνίδιο βγήκε για να ισοφαρίσει, αλλά οι ευκαιρίες ήταν για τους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σ. Γιαννούση με 2η  κίτρινη κάρτα.

Φαλαισία: Μπραϊμλάρι, Σταυρόπουλος, Γιαννόπουλος, Στρέμπας, Καπόγιαννης, Παναγιωτόπουλος, Μυλωνάς, Κολιόπουλος, Κολιτσίδας, Αποστολόπουλος, Φ. Κωστόπουλος.

Έπαιξαν και οι Μαχαίρας, Ν. Κωστόπουλος και Παπαδόπουλος

Λεωνίδιο: Γολεγός, Μπουρνάκης Π., Κατσικαδάς, Κ. Γιαννούσης, Θ. Μπουρνάκης, Σ. Γιαννούσης, Χιώτης, Π. Κυρίος, Λάτσης, Η. Κυρίος, Σμύρος