Ερμής Μελιγούς - Αγιος Ιερόθεος 1-4: Δεύτερη σερί ήττα

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισε ο Ερμής Μελιγούς στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά από τον Άγιο Ιερόθεο με 4-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Ο Ερμής Μελιγούς μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό. Η απάντηση όμως από τους φιλοξενούμενους ήταν άμεση, καθώς στο 26' πέτυχαν το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αγιος Ιερόθεος ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και πήρε για πρώτη φορά κεφάλι στο σκορ στο 47'. Στη συνέχεια σκόραρε η ομάδα του Ιερόθεου, σκόραρε δύο ακόμα τέρματα στο 71' και στο 86'.

Το 1-4 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα μεταξύ των δύο ομάδων, με τον Ερμή Μελιγούς να γνωρίζει την δεύτερη σερί ήττα μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος.