Μεγάλο "διπλό" για τα κορίτσια του ΑΣΤΕΡΑ, 2-1 τον Παναθηναϊκό στο Ρουφ

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ με πρωταγωνίστρια την αρχισκόρερ της ομάδας. Βάσω Μοσκοφίδου, πανηγύρισε μεγάλη εκτός έδρας νίκη, επί του Παναθηναϊκού στο Ρουφ με 2-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Το Τριφύλλι είχε την πρώτη καλή στιγμή, στο 11', όταν η Σπυριδωνίδου έκανε το πλασέ, η Γρηγοριάδου όμως της είπε "οχι" και κράτησε το μηδέν για τον ΑΣΤΕΡΑ. Έξι λεπτά αργότερα ήταν η σειρά των κιτρινομπλέ να απειλήσουν. Η Μοσκοφίδου προσπάθησε να "κρεμάσει" την Γιαννακούλη αλλά η προσπάθειά της κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Οι κιτρινομπλέ πήραν κεφάλι στο σκορ στη δεύτερη τελική τους προσπάθεια. Στο 24' η Μοσκοφίδου βρήκε χώρο, δοκίμασε το πόδι της κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 30' και πάλι η Γρηγοριάδου είχε απάντηση στο σουτ της Σπυριδωνίδου.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρα και στο 50' διπλασίασε το προβάδισμα του. Με ωραίο πλασέ η Μοσκοφίδου πέτυχε το 12ο φετινό γκολ της και λεκανε το 2-0. Δυο λεπτά αργότερα οι Πράσινες μείωσαν με την Κανέλλου.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Γρηγοριάδου, Τζαφέρη, Μαντζάνα, Figueiras, Μελισσού, Durkovic, Καραγιάννη, Δρακωνάκη (90+2' Μιχαλοπούλου), Γούλα, Μοσκοφίδου (83' Ζιώγα), Μπάσκα (65' Φακίνου)