Κνέζεβιτς: "Παίξαμε πιο εύκολα στο β' μέρος, έπρεπε να το είχαμε τελειώσει νωρίτερα"

Ο Ντράγκαν Κνέζεβιτς μίλησε μετά την νίκη της ομάδας Γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ επί της Καστοριάς και στάθηκε στη διαφορά της εμφάνισης των παικτριών του από το πρώτο στο δεύτερο ημίχρονο.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι δηλώσεις του κόουτς του ΑΣΤΕΡΑ:

"Θα μείνω στο πρώτο ημίχρονο που δεν είχαμε καθόλου ρυθμό, φάσεις και σωστές επιλογές. Κάναμε πολλά αβίαστα λάθη. Δεν δημιουργήσαμε τίποτα για ένα ολόκληρο ημίχρονο. Πηγαίναμε από λάθος σε λάθος με αποτέλεσμα να χάσουμε τον προσανατολισμό μας και τη συνοχή μας. Βέβαια δεν κινδυνεύσαμε. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικό. Βέβαια ήταν και ο αντίξοες οι καιρικές συνθήκες. Ο ήλιος ήταν πάρα πολύ δυνατός. Έχουμε και λίγες παίκτριες. Λόγω των απουσιών παίζουν κατά 99% οι ίδιες ποδοσφαιρίστριες.

Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε πολύ πιο έξυπνα. Ανεβήκαμε ψηλά να πιέσουμε, είχαμε υπομονή και η άμυνα τους δεν μπορούσε άλλο να περιμένει πίσω. Ανέβασαν τις γραμμές και εμείς περάσαμε 4-5 μπαλιές. Πιστεύω έπρεπε να είχαμε τελειώσει το ματς πολύ πιο νωρίς. Σκοράραμε στο τέλος και μετά δεχτήκαμε γκολ από ένα αμφισβητούμενο γκολ. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στις παίκτριες μου και να ευχαριστήσων τον κόσμο που είναι πάντα δίπλα μας. Έχουμε ένα ημίχρονο άσχημο και ένα πιο καλό. Πρέπει να είμαστε πιο αποτελεσματικοί για να παίρνουμε τέτοια παιχνίδια και ειδικά με τις πιο δύσκολες ομάδες.

Την Τετάρτη έχουμε ένα ματς Κυπέλλου και θα έχουμε δυο παίκτριες λιγότερες, καθώς δεν θα παίξουν Φακίνου και Ντούρκοβιτς. Η Μαντζάνα μπήκε χθες μετά από ένα μήνα και χρειάζεται χρόνο. Πρέπει να βγάλουμε το ματς Κυπέλλου και μετά να ξεκουραστούμε, καθώς μετά τη διακοπή έχουμε δύσκολο ματς στην Αθήνα κόντρα στον Παναθηναϊκό".