ΑΣΤΕΡΑΣ - Γιάννενα: Εξάρα και τώρα... μπαράζ!

Η ομάδα Γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ νίκησε στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας τα Γιάννενα στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" με 6-0 και τώρα θα αναμετρηθεί με τον Φείδωνα στα μπαράζ ανόδου.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Τα κορίτσια του ΑΣΤΕΡΑ στον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος επικράτησαν με 6-0 της ομάδας των Ιωαννίνων, σε αγώνα που διεξήχθη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Στο 17' η Παπαγεωργίου έκανε το 1-0 και στο 33' η Καραγιάννη το 2-0, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο δύο φορές σκόραρε η Scheers, στο 76' και στο 90'+2' και τα υπόλοιπα γκολ σημείωσαν η Καββαθά στο 79' και η Χριστοφορίδη με πέναλτι στο 85'.

Οι κιτρινομπλέ έχουν κατακτήσει την πρώτη θέση του 2ου Ομίλου της Β' Εθνικής και θα αντιμετωπίσουν σε μπαράζ τον Φείδωνα. Η ομάδα του Άργους νίκησε με 1-3 την ΑΕΚ στο Μεσολόγγι και παρέμεινε στο -4.