Δήλεσι - Παναρκαδικός 1-2. Η ανάλυση του αγώνα!

Πέρασε με νίκη και από το Δήλεσι ο Παναρκαδικός και ανέβηκε στη 12η θέση της βαθμολογίας. Οι «πράσινοι» του Αντώνη Μαυρέα έπαιξαν και πάλι το καλό ποδόσφαιρο που δουλεύουν στις προπονήσεις, δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα γκολ.

Το 0-1 πέτυχε ο Τζιανής στο 12ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ το 0-2 έγραψε ο Μπακογιαννάκης στο 70’ επίσης με σουτ έπειτα από ωραία προσπάθεια.

Το Δήλεσι μείωσε στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Γκίνκο.

Ο Παναρκαδικός θα μπορούσε να σκοράρει και σε άλλες φάσεις αφού είχε δοκάρι με τον Δήμο έπειτα από κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο ενώ ευκαιρίες έχασαν ο Τζιανής, ο Σπύρος Λαγός και ο Σωπιάδης.

Δήλεσι: Μπουνιάς, Κέντρο, Κουμπούλης Α., Κουθάς, Γκίνκος, Γκούρλας, Κουφουδάκης, Κουμπούλης Υ, Οικονομόπουλος, Κατσούλας, Ζάρκος.

Έπαιξε και ο Κανδύλας

Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Τσιόγκας, Μπούτας, Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Πετρόπουλος, Δήμος, Τζιανής (50’ Μπακογιαννάκης), Λαγός Σπ. (77’ Αποστολόπουλος), Σωπιάδης (82’ Λαγός Ι.).