Παναρκαδικός-Κρανίδι 4-1. Η ανάλυση του αγώνα

Πραγματοποιώντας ακόμα μία καλή εμφάνιση η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, επικρατώντας της ΑΕΚ Ερμιονίδας με 4-1 στην Τρίπολη.

Ο Σπύρος και ο Γιάννης Λαγός συνεργάστηκαν στο 10ο λεπτό και με κεφαλιά του Σπύρου, ο Παναρκαδικός πήρε κεφάλι στο σκορ. Δέκα λεπτά αργότερα, στο 20', ο Δήμος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.

Στο 29’, ήταν η σειρά του Τζιανή να χριστεί σκόρερ. Ο επιθετικός της ομάδας της Τρίπολης με διαγώνιο σουτ πέτυχε το 3-0. Στο 44’, ο Πετρόπουλος σούτερα δυνατά, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά ο Σωπιάδης με πλασέ πέτυχε το 4-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν στο 87’ με κεφαλιά του Μπουγιούρα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης (Μεσσηνίας).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Γ. Λαγός, Μπούτας, Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Πετρόπουλος, Δήμος (75’ Χρονόπουλος), Τζιανής (56’ Αποστολόπουλος), Σ. Λαγός, Σωπιάδης (64’ Αγγελάκος).

ΚΡΑΝΙΔΙ: Διαμαντής (46’ Λάμπρου), Κοξίδης, Νικεδήμας, Κιρτάκης, Τσιρτσίκος, Χρήστου, Δεϊμέζης, Δρίτσας, Μπουγιούρας, Τζώρτζης, Σταματέλλος (82’ Κρητικός).