O Παναρκαδικός ηττήθηκε στα... πέναλτι από την Ηλιούπολη

Σε ένα παιχνίδι που εκτέλέστηκαν συνολικά τέσσερα πέναλτι ο Παναρκαδικός γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Ηλιούπολη με 3-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Με το "αριστερό" ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το 2022 ο Παναρκαδικός, καθώς ηττήθηκε με 3-1 στην Τρίπολη από την Ηλιούπολη για την 11η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Oι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ. Στο 13' ο Γάγγος πλάσαρε άουτ από τη μικρή περιοχή, ενώ στο 17' ο Πλατής νίκησε σε τετ α τετ τον Γεμιστό σε δύο χρόνους.

Στο 25' η Ηλιούπολη κέρδισε το πρώτο της πέναλτι για ανατροπή του Πλατή στον Ντινιωτάκη, όμως ο Γεμιστός έστειλε τη μπάλα άουτ. Ο εκτελεστής του πέναλτι νικήθηκε εκ νέου σε τετ α τετ από τον Πλατή λίγα λεπτά αργότερα. Εν τέλει οι φιλοξενούμενοι πήγαν προηγούμενοι στο σκορ, χάρη στο γκολ του Ζέλου, ο οποίος κέρδισε σε τετ α τετ τπμ τερματοφύλακα των Αρκάδων.

Στο 58' ο Παναρκαδικός έφερε το παιχνίδι στα ίσα, καθώς ο Τσάκαλος ανέτρεψε τον Καμπεράι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής υπέδειξε την παράβαση, με τον πρώτο σκόρερ των Αρκάδων να ευστοχεί. Λίγα λεπτά αργότερα σε μια αμφισβητούμενη φάση, στην οποία ο διαιτητής στην αρχή έδειξε φάουλ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Νάνου και ο Γεμιστός ευστόχησε. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Ταβάρες με νέα εκτέλεση πέναλτι μετά από παράβαση που κέρδισε ο Γεμιστός.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Πλάτης, Λιακόπουλος, Λαζαρίδης, Κυριάζος, Νάνος, Πούτσι, Καλογεράκης, Καμπεραϊ, Γεωργόπουλος, Γλέζος, Κολλιόπουλος

ΗΛΙΟΠΟΥΛΗ: Τσάκαλος, Κωστόπουλος, Μπουσάϊ, Κρητικός, Μαλάι, Γάγγος, Κράσι, Γεμιστός, Ζέλο, Ντινιωτάκης