ΤΡΙΑΡΑ: Ηταν μέχρι να σπάσει η γκίνια!

Ο Παναρκαδικός έκανε πρεμιέρα με νίκη στο πρωτάθλημα της Γ` Εθνικής. Ευκαιρίες, δοκάρια και γκίνια, μέχρι τελικά να ανοίξει το σκορ και να φτάσει στην άνετη επικράτηση.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα της Τρίπολης. Στο πρώτο η τύχη είχε γυρίσει την πλάτη στον Παναρκαδικό, που είχε δύο δοκάρια (στο 3` με τον Μηλιώτη και στο 42` με τον Κώτσιρα) και είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σταματάει όλες τις απειλές προς την εστία του.

Ο Παναρκαδικός, που ήταν πολύ καλύτερος από τον αντίπαλό του, τελικά άνοιξε το σκορ στο 53` με τον Καστριτσέα (μετά από κόρνερ του Καδά) και στη συνέχεια χτύπησε στο... ψαχνό.

Δεύτερο γκολ στο 57' από τον Γαραφυαλλόπουλο (με τον Καστριτσέα αυτή τη φορά να είναι ο δημιουργός) και εκεί πλέον τελείωσε ο αγώνας και το άγχος για τους πρώτους τρεις βαθμούς.

Στο 63' ο Γαρυφαλλόπουλος πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμορφώνοντας το 3-0 και ολοκληρώνοντας την άνετη τελικά επικράτηση του Παναρκαδικού στην εκκίνηση του πρωταθλήματος της Γ` Εθνικής.

Το LIVE της αναμέτρησης:

Β' Ημίχρονο

Τέλος της αναμέτρησης. Ο Παναρκαδικός αρχίζει με το δεξί τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

90' Σέντρα του Χρήστου, πιάνει την κεφαλιά ο Τσόφλιος η μπάλα λίγο άουτ.

69' Αλλαγή για τον Παναρκαδικό στην θέση του Μπούτα μπαίνει ο Χρήστου.

65' Αλλαγή για τον Παναρκαδικό στην θέση του Γαρυφαλλόπουλου μπαίνει ο Τσόφλιος.

63' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!! 0-3 για τον Παναρκαδικό!! Ο Γαρυφαλλόπουλος με σουτ σκοράρει για το "τριφύλλι".

57' ΓΚΟΟΟΟΛΛ!!!!! 0-2 για τον Παναρκαδικό!! Ο Καδάς εκτελεί το κόρνερ, ο Γαρυφαλλόπουλος πιάνει την κεφαλιά και γράφει το 0-2!

54' Πρώτη αλλαγή για τον Παναρκαδικό στην θέση του Βελισσάρη μπαίνει ο Σταθουλόπουλος.

53' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ!!!!! 0-1 για τον Παναρκαδικό!!! Ο Καδάς εκτελεί το κόρνερ ο Καστριτσέας πιάνει την κεφαλιά και σκοράρει.

52' Ο Μηλιώτης το σουτ και πάλι ο Κούμης αποκρούει.

48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Γαρυφαλλόπουλος δεν μπορεί να νικήσει τον Κούμη από κοντά με τον τελευταίο να αποκρούει.

46' Ο Μηλιώτης το σουτ αποκρούει ο Κούμης.

45' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στην σέντρα οι παίκτες του Παναρκαδικού.

Α' Ημίχρονο

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

42' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Κώτσιρας το σουτ η μπάλα στο δοκάρι.

40' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Μηλιώτης κάνει το σουτ αλλά ο Κούμης αποκρούει σε κόρνερ.

37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Καδάς βγαίνει τετ-α-τετ κάνει το σουτ αλλά ο Κούμης αποκρούει.

35' Νέα ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Κώτσιρας το σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

22' Κόρνερ για τον Παναρκαδικό στην εκτέλεση ο Καδάς, ο Καστριτσέας πιάνει την κεφαλιά η μπάλα άουτ.

18' Κίτρινη κάρτα στον Δήμο.

14' Σουτ του Βελισσάρη η μπάλα απευθείας άουτ.

10' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Κώτσιρας κάνει το σουτ, οι αμυντικοί απομακρύνουν πάνω στην γραμμή.

6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικο! Ο Γαρυφαλλόπουλος βγαίνει τετ-α-τετ πιάνει το σουτ αλλά ο Κούμης αποκρούει.

5' Σουτ του Βελισσάρη η μπάλα άουτ.

3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό! Ο Μηλιώτης κάνει το σουτ η μπάλα στο δοκάρι.

2' Καδάς το σουτ απομακρύνουν οι αμυντικοί.

1' Άρχισε η αναμέτρηση, στην σέντρα οι παίκτες του Ηρακλή Ψαχνών.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Δημήτρης Μανιώτης από τον σύνδεσμο Αν. Αττικής, βοηθοί του θα είναι οι Κώστας Γουργιώτης και Αικατερίνη Γκόντα του ιδίου συνδέσμου.

Συνθέσεις ομάδων:

Ηρακλής Ψαχνών: Κούμης, Χασαπίδης, Δούλος, Ρόγκας, Ντέντια, Πανάγου, Γκούρλας, Κόκκαλης, Μουτουσίδης, Καρκασίνας, Σενάι.

Στον Πάγκο: Αφράτης, Σκιγκόπουλος, Σηφάκης, Αποστόλου.

Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Βελισσάρης, Μηλιώτης, Δήμος, Γαρυφαλλόπουλος, Καδάς, Κώτσιρας.

Στον πάγκο: Χρήστου, Τσόφλιος, Σταθουλόπουλος, Μάνος, Μπεντεβής, Μέλλος, Μπίσσιας.

Η αποστολή του Παναρκαδικού: Ψυχογιός, Μάνος, Πετρόπουλος, Κυριακόπουλος, Γογωνάς, Καστριτσέας, Μπεντεβής, Μπούτας, Σταθουλόπουλος, Αρδάμης, Μπίσσιας, Βελισσάρης, Δήμος, Μηλιώτης, Μέλλος, Κώτσιρας, Χρήστου, Καδάς, Τσόφλιος, Γαρυφαλλόπουλος.

Η αποστολή του Ηρακλή Ψαχνών: Κούμης, Χασαπίδης, Δούλος, Ρόγκας, Ντέντια, Πανάγου, Γκούρλας, Κόκκαλης, Μουτουσίδης, Καρκασίνας, Σενάι, Αφράτης, Σκιγκόπουλος, Σηφάκης, Αποστόλου.