Ηττα Παναρκαδικού στα B.Π.

Δυνατό τεστ και ήττα για τον Παναρκαδικό στην Κηφισιά κόντρα στην ομώνυμη ομάδα με 2-1. Το γκολ για τον σύλλογο της Τρίπολης το σημείωσε ο Γαρυφαλλόπουλος, έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο Κώτσιρας.

Ο Παναρκαδικός άρχισε δυνατά την αναμέτρηση στα Βόρεια Προάστια και κατάφερε στα πρώτα 15 λεπτά να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Στο 9' η κεφαλιά του Μηλιώτη ύστερα από σέντρα του Γαρυφαλλόπουλου,  ανάγκασε τον Γουμάγια να απομακρύνει δύσκολα την μπάλα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 24'
όταν ο Γκέζος αφού "έσπασε" το τεχνικό οφσάϊντ, έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Η αρκαδική ομάδα αντέδρασε στο 36' αλλά η κεφαλιά του Βελισσάρη, έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Γουμάγια, με το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναρκαδικός
μπήκε με διαφορετικό πρόσωπο, απόρροια των αρκετών αλλαγών που πραγματοποίησε ο Γιώργος Αντωνόπουλος. Στο 58' το μακρινό σουτ του Δήμου έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ. Στον αντίποδα, η Κηφισιά έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, όταν ο Παλμαρούτας έστειλε την μπάλα εντός μεγάλης περιοχής στο δοκάρι του Τριφυλλιού.

Η αθηναϊκή ομάδα διπλασίασε τα τέρματα της στο 77'
με τον Γεωργιάδη, με σουτ εντός μεγάλης περιοχής. Τρία λεπτά αργότερα, ο Κώτσιρας κέρδισε πέναλτι και ο Γαρυφαλλόπουλος μείωσε από την άσπρη βούλα σε 2-1.

Στα τελευταία λεπτά, ο Παναρκαδικός πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης, αλλά το 2-1 παρέμεινε μέχρι την λήξη της φιλικής αναμέτρησης.

Το live του a-s:

Β' Μέρος:

Λήξη της φιλικής αναμέτρησης: Ο Παναρκαδικός γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1.

80' ΓΚΟΟΛ: Ο Γαρυφαλλόπουλος μειώνει σε 2-1 με εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Κώτσιρας.

77' ΓΚΟΟΛ 2-0: Ο Γεωργιάδης με σουτ εντός μεγάλης περιοχής, διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων.

74' Σουτ του Κώτσιρα εντός μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ!

69' Κεφαλιά του Χατζόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ...

66' Αλλαγές για τον Παναρκαδικό: Στον αγωνιστικό χώρο οι Μπεντεβής, Αρδάμης, Μπίσσιας.

62' Λάθος του Χατζόπουλου, σουτ του Παλμαρούτα, η μπάλα στο δοκάρι του Παναρκαδικού!

61' Φάουλ του Βελισσάρη, κεφαλιά του Κώτσιρα, μπλοκάρει ο Γουμάγιας.

58' Αλλαγή για τον Παναρκαδικό: Ο Άσεν αντικαθιστά τον Γογωνά...

57' Μακρινό σουτ του Δήμου, ύστερα από πάσα του Κώτσιρα, η μπάλα πέρασε άουτ!

54' Δυνατό μακρινό σουτ του Βελισσάρη, η μπάλα περνάει άουτ!

51' Φάουλ του Μέλλιου απομάκρυνε προσωρινά ο Γουμάγιας, από κοντά ο Βελισσάρης έστειλε την μπάλα άουτ.

50' Αρκετές αλλαγές για τον Παναρκαδικό: Στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Μάνος (Ψυχογιός), Κυριακόπουλος (Καστριτσέας) και Κώτσιρας (Μηλιώτης)

45'
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο...

Α' Μέρος:

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο με τον Παναρκαδικό, να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0.

45' Κεφαλιά του Καρακώστα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το δοκάρι του Ψυχογιού.

36' Κεφαλιά Βελισσάρη,ύστερα από σέντρα, μπλοκάρει ο Γουμάγιας...

24' ΓΚΟΟΛ 1-0 για την Κηφισιά: Σε αντεπίθεση της Κηφισιάς ο Γκέζος αφού "έσπασε" το τεχνικό οφσάϊντ, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

15' Πλασέ του Γκέζου εντός μεγάλης περιοχής, η μπάλα θα περάσει άουτ!

12' Η κεφαλιά του Μηλιώτη ύστερα από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναρκαδικό, έστειλε την μπάλα άουτ.

9' Σέντρα Γαρυφαλλόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά Μηλιώτη, ο Γουμάγιας απομάκρυνε την μπάλα.

7' 0-0 το σκορ στα πρώτα λεπτά..