Τρία γκολ, δοκιμές και συμπεράσματα (VIDEO)

Ο Παναρκαδικός κέρδισε με 3-0 την Κ20 του Αστέρα σε μία φιλική αναμέτρηση που έδωσε την ευκαιρία για δοκιμές και αγωνιστικό ρυθμό. Τα γκολ για το Τριφύλλι σημείωσαν οι Γαρυφαλλόπουλος, Σαλαπάτας και Τσόφλιος.

Οι δύο προπονητές είχαν την δυνατότητα να δοκιμάσουν τις δυνάμεις των ποδοσφαιριστών τους σε φιλική αναμέτρηση προκειμένου να εξάγουν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική τους ετοιμότητα.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση, ωστόσο το λάθος του Καπετάνου στο 25', έδωσε την δυνατότητα στον Γαρυφαλλόπουλο να ανοίξει το σκορ για τον Παναρκαδικό. Ενα λεπτό μετά οι ποδοσφαιριστές του "Τριφυλλιού" κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, με τον Σαλαπάτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι πολλές αλλαγές στις δύο ενδεκάδες από τους δύο προπονητές επηρέασαν τον ρυθμό της αναμέτρησης. Η ομάδα Νέων του Αστέρα προσπάθησε να μειώσει τον δείκτη του σκορ, ωστόσο με την συμπλήρωση 90 λεπτών, ο Τσόφλιος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής της φιλικής αναμέτρησης ήταν ο κ. Γ. Γκριτζέπης.

Η εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης:

B' Ημίχρονο

90+3: Τέλος της φιλικής αναμέτρησης: Ο Παναρκαδικός πήρε την νίκη με σκορ 3-0!

89'  ΓΚΟΟΟΛ!!! Ο Τσόφλιος αφού έσπασε το τεχνητό οφσάϊντ, μπήκε στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0!

86'  Σουτ του Μάνου, ύστερα από πάσα του Ντιόγκο, δεν ανησυχεί ο Στεφανίδης!

80' Αλλαγή για την Κ20 του Αστέρα: Ο Καραμήτος πέρασε στην θέση του Δ. Παπαγεωργίου.

69΄Νέα αλλαγή για την Κ20 του Αστέρα: Ο Κατσικαδάς στην θέση του Τσιώλη.

67' Διπλή αλλαγή για την Κ20 του Αστέρα: Ο Συρεγγέλας θα αντικαταστήσει τον Γ. Παπαγεωργίου, ενώ ο  Κακολύρης τον Γκρόσιο.

64' Μακρινό σουτ του Ντιόγκο, ο Στεφανίδης διώχνει την μπάλα σε κόρνερ! Στην εξέλιξη της φάσης η καρφωτή κεφαλιά του Μέλλου έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ!

60' Κεφαλιά του Χάδιαρη, η μπάλα περνάει άουτ, ύστερα από σέντρα του Τσιώλη.

56' Διπλή αλλαγή για την Κ20: Ο Τσέκος θα αντικαταστήσει τον Ντε Μπλάσις, ενώ ο Βουτσελάς περνάει στην θέση του Νταή.

51' Κίτρινη στον Μέλλο για φάουλ στον Νάτση. Το σουτ του Χάδιαρη, η μπάλα πέρασε άουτ!

50' Μακρινό σουτ του Ίγκο, δεν αιφνιδιάζεται ο Στεφανίδης, ωστόσο η μπάλα κατέληξε άουτ!

-Η 11άδα του Παναρκαδικού: Μάνος, Γογωνάς, Μπούτας, Μπίσσιας, Καστριτσέας, Αρώνης, Σταθουλόπουλος, Ιγκο, Μέλλος, Ντιόγκο, Τσόφλιος

-Μοναδική αλλαγή για την Κ20 του Αστέρα, ο Στεφανίδης στην θέση του Καπετάνου.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Α' Ημίχρονο:

45' Συμπληρώνεται το πρώτο ημίχρονο με τον Παναρκαδικό να προηγείται με 2-0, χάρις σε ισάριθμα τέρματα των Γαρυφαλλόπουλου και Σαλαπάτα.

44' Σουτ του Χρήστου εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ!

43' Ο Κώτσιρας βρέθηκε τετ α τετ με τον Καπετάνο, αλλά το σουτ του έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ!

41' ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Μάνος πιάνει την κεφαλιά εντός μεγάλης περιοχής, εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ του Μανέλη! Στην συνέχεια της φάσης το σουτ του Δ. Παπαγεωργίου έστειλε την μπάλα να περάσει άουτ!

40' Πρώτη αλλαγή για τον Παναρκαδικό: Ο Αρώνης αντικαθιστά τον Αρδάμη.

26' ΓΚΟΟΟΛ  (2-0) Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, ο Σαλαπάτας με σουτ εντός μεγάλης περιοχής κάνει το 2-0!

25' ΓΚΟΟΟΛ  (1-0) Λάθος του Καπετάνου στο κοντρόλ, ο Γαρυφαλλόπουλος έκλεψε την μπάλα και ανοίγει το σκορ !

18' Σουτ του Κώτσιρα, αποκρούει ο Καπετάνος!

10'  Ωραία μπαλιά του Κώτσιρα προς τον Γαρυφαλλόπουλο, βγαίνει και μαζεύει ο Καπετάνος.

7' Ο Χρήστου εκτελεί φάουλ, κεφαλιά του Γαρυφαλλόπουλου, η μπάλα περνάει άουτ.

5' Παράλληλη μπαλιά του Πετρόπουλου στο πρώτο δοκάρι, έδιωξε σε κόρνερ ο Καπετάνος!

3' Ο Παπαπέτρου βρέθηκε τετ α τετ με τον Μανέλη, ο τελευταίος απέκρουσε την μπάλα σε κόρνερ!