Ήττα για τους παλαίμαχους του Παναρκαδικού!

Την ήττα με 4-2 γνώρισαν οι παλαίμαχοι της ομάδας του Παναρκαδικού (όχι και τόσο συνηθισμένο φαινόμενο), απέναντι στην Κόρινθο. Ο αγώνας διεξήχθη σε βοηθητικό γήπεδο της ΠΑΕ Κορίνθος, παρουσία 50 φιλάθλων.

Οι “πράσινοι”, προδόθηκαν από την έλλειψη λύσεων στον πάγκο, από το μικρό ρόστερ, αλλά και από το ότι δεν είχαν στην αποστολή έναν κανονικό γκολκίπερ! Οι προσπάθειες του διαιτητή Γκριτζέπη ο οποίος ανέλαβε το συγκεκριμένο ρόλο, ήταν… συγκινητικές!

Η Κόρινθος προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Στις αρχές του δευτέρου ο Μπέλτσος μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Αγράφα. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο γκολ, αλλά ο Μπέλτσος έβαλε τον Παναρκαδικό και πάλι στο παιχνίδι γράφοντας το 3-2, μετά από έξυπνο κλέψιμο από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το τελικό 4-2 για τους Κορίνθιους, έγινε λίγα λεπτά πριν από τη λήξη.

- Καλύτεροι από τους λίγους αλλά… ηρωικούς φιλοξενούμενους, οι Μπέλτσος, Αλέμης, Ηλιόπουλος, Αγράφας, Παρασκευόπουλος Δ. και Τσιλίκος!

- Ο προπονητής Δημάκης, δεν είχε τη δυνατότητα να κάνει… διαχείριση υλικού (12 παίκτες είχε στη διάθεσή του), οπότε επιδόθηκε σε τάκλιν και κούρσες από τη δεξιά πλευρά. Μέχρι που δεν άντεχε άλλο!

- “Σε καλή κατάσταση όλοι;”, ήταν η πρώτη μας ερώτηση μετά τον αγώνα! “Αυτό είναι σχετικό! Τουλάχιστον φύγαμε όρθιοι”, απάντησε ένας εκ των διακριθέντων!