Warning: file_get_contents(https://images.weserv.nl/?url=www.arcadiasports.gr/images/arisosfp.jpg&w=800&h=800&t=square&a=t): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/arcadia-sports/public_html/templates/redpanda/html/com_content/article/default.php on line 186

"Εφτάρα" για τα κορίτσια του Άρη! (VIDEO)

Με το εντυπωσιακό 7-1, η γυναικεία ομάδα του Άρη Τρίπολης συνέτριψε τον Ολυμπιακό Άργους στο Δημοτικό Γήπεδο Φιλικών, το μεσημέρι της Κυριακής (15/3) για την 8η Αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ' Γυναικών της ΕΠΟ.

Μόλις στο 9' η Πετρούλη άνοιξε το σκορ για την αρκαδική ομάδα, ύστερα από σουτ εντός μεγάλης περιοχής, ενώ στο 19' η Βελισσάρη διπλασίασε τα τέρματα για τον Άρη.

Στο 35' η ίδια ποδοσφαιρίστρια έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των "ερυθρόλευκων", ενώ στο 36' η Μαρίνα Γεωργακοπούλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Τρία λεπτά αργότερα, η Λαμπρινή Γεωργακοπούλου σκόραρε, κάνοντας το 4-0 (σκορ ημιχρόνου).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι "Αρειανές" σημείωσαν και 5ο τέρμα, με την Τσιώρου να σκοράρει στο 48' με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 60' η Μαρίνα Γεωργακοπούλου σημείωσε το δεύτερο προσωπικό της τέρμα, κάνοντας το 7-0.

Δύο λεπτά αργότερα η Γεωργέλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0,  για να διαμορφώσει στο 65'  το τελικό 7-1 η Ναταλία Κουκουβέ.

Οι αρχικές συνθέσεις:
Άρης Τρίπολης:
Πετροπούλου, Μπιλαλή, Τσιώρου, Αναστοπούλου, Βελισσάρη, Καραμήτου, Κουλούρη, Λαμπρινή Γεωργακοπούλου, Κυριάκου, Μαρίνα Γεωργακοπούλου, Πετρούλη

Στον πάγκο οι: Φράγκου (46'), Σαββοπούλου (57'), Γεωργέλου (59'), Δελφάκη, Παπαϊωάννου, Καντζιώρα

Ολυμπιακός Άργους: Μαρία Κουκουβέ, Ντεβέ, Κουκούλη, Νατ-Εμ Κουκουβέ, Σπυροπούλου, Ταμπουρατζή, Σιώτου, Μητσάκου, Διαμαντάκου, Τσαζή

Στην έτερη αναμέτρηση του 4ου Ομίλου, ΠΑΟ Αγίου Νικολάου Χαρισίου και Φείδων Άργους αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Πλέον η ομάδα του Γιώργου Καζαντζίδη, παραμένει αήττητη με 6 νίκες σε 8 αγωνιστικές, ενώ απομένουν δύο αγωνιστικές για την λήξη του πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία:                                Βαθμοί Ν-Ι-Η         ΓΚΟΛ Υ-Κ
1. Άρης Τρίπολης                           18       (6-0-0)        32-4
2. Φείδων Άργους                              10       (3-1-1)         4-10
3. Τοξότης Ναυπλίου                          7        (2-1-2)         14-7
4. ΠΑΟ Αγίου Νικολάου Χαρισίου*        2       (1-2-3)           10-17
5. Ολυμπιακός Άργους                       0        (0-0-6)          3-27

* Το σωματείο ΠΑΟ Αγίου Νικολάου Χαρισίου έχει -3 βαθμούς από την περίοδο 2005-2006, με απόφαση της ΠΕ/ΕΠΟ.

Επόμενη Αγωνιστική (05/04/2015, 16:00):