Η τελευταία επίσκεψη του ΑΣΤΕΡΑ στον Βόλο (vid)

Φωτογραφία: asterastripolis.gr

Τελευταία φορά που ΑΣΤΕΡΑΣ και Βόλος κόντραραν τις δυνάμεις τους στο Πανθεσσαλικό ήταν στις 2 Οκτωβρίου του 2021.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Σε εκείνη την αναμέτρηση οι Αρκάδες γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο γήπεδο του Βόλου. Οι γηπεδούχοι κόντρα στη ροή του ματςπήραν το προβάδισμα στο 17ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του  Φαν Βέερτμ ενώ στο δεύτερο ημίχρονο διπλασίασαν τα τέρματα τους όταν ο Ρεγκατέν, έπειτα από κλέψιμο στη μεσαία γραμμή, πάτησε στα αριστερά της περιοχής, μοίρασε στον Φερράρι, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 85ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Αστέρας κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι σκοράροντας και το πρώτο του γκολ στη σεζόν. Έπειτα από σέντρα του Σίτο απ' τα αριστερά, ο Σόνι έκανε το κοντρόλ στην περιοχή και με ωραίο σουτ πλαγιάζοντας το σώμα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.