Πάει για ρεκόρ καριέρας ο Σόνι

Φωτογραφία: asterastripolis.gr

Ο Κέβιν Σόνι ήταν ένας από τους πρωταγωνιστές του ΑΣΤΕΡΑ στη νίκη της ομάδας του με 6-2 επί του Ατρομήτου.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Η παρουσία του 23χρονου επιθετικού στο ματς κόντρα στους Περιστεριώτες, ήταν καθοριστική. Ο Καμερουνέζος έβαλε σε ρόλο οδηγού την ομάδα του μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης και μάλιστα με πανέμορφο τρόπο.

Σα να μην έφτανε αυτό, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Σόνι κατάφερε να πετύχει και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση, διπλασιάζοντας τα γκολ για την ομάδα του στο ματς. Στο δεύτερο 45λεπτο, έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στη φανταστική του εμφάνιση με δύο ασίστ.

Πλέον ο Σόνι, μετράει τέσσερα τέρματα φέτος αλλά και δύο ασίστ με τη φανέλα των Αρκάδων και είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας. Εκτός όμως από αυτό, ο νεαρός στράικερ έχει την ευκαιρία να γράψει ιστορία, αγωνιζόμενος στον ΑΣΤΕΡΑ.

Αν συνεχίσει να σκοράρει με αυτόν τον ρυθμό, δεν αποκλείεται να ξεπεράσει τα πέντε τέρματα που είχε πετύχει με τη Θέλτα Β' αλλά και τα έξι που είχε με την Περαλάδα στην Ισπανία.

Το σίγουρο είναι ότι χρόνος υπάρχει και ο Σόνι μπορεί να πετύχει ρεκόρ καριέρας με τα "κιτρινομπλέ".