Νίκη με ανατροπή οκτώ μήνες μετά

Φωτογραφία: asterastripolis.gr

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και επικράτησε του Παναθηναϊκού, με 2-1, στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι Αρκάδες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τον Παναθηναϊκό, στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, με δύο γρήγορα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 33' και στο 45+1' ανέτρεψαν το σκορ και πήραν κεφάλι στο σκορ. Το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος κι έτσι ο ΑΣΤΕΡΑΣ, πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

Τελευταία φορά που γεύτηκε τη χαρά της νίκης με ανατροπή στο σκορ, ήταν στις 30 Ιανουαρίου, πάλι στο "σπίτι" του, κόντρα στον Άρη. Τότε, η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε στο 28', αλλά στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 66' και στο 70' οι Αρκάδες διαμόρφωσαν το 2-1, με τα γκολ των Ρετζίς και Ριέρα.