Τρία χρόνια μετά τον "πάτησε" ξανά (vids)

Χρειάστηκαν να περάσουν τρία χρόνια από την τελευταία που ο ΑΣΤΕΡΑΣ πήρε νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ στο "Κολοκοτρώνης".

Ήταν 4 Μαρτίου του 2018. Τότε Ο ΑΣΤΕΡΑΣ... σόκαρε τον ΠΑΟΚ σ' ένα απίθανο ματς και κατέκτησε τη νίκη με 3-2!

Τότε, οι Αρκάδες "έπιασαν" στον ύπνο τον ΠΑΟΚ και με γκολ του Κυριακόπουλου άνοιξαν το σκορ στο 17'. Ο "Δικέφαλος του Βορρά" συνήλθε άμεσα από το... σοκ και χάρη στην εξαιρετική συνεργασία Μακ - Κάμπος έφερε το ματς στα ίσα πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ανάλογο σκηνικό στήθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κυριακόπουλο να "σερβίρει" για τον Τόνσο, ο οποίος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΑΣΤΕΡΑ για το 2-1. Πριν την εκπνοή του παιχνιδιού, ο Πρίγιοβιτς φάνηκε να σώζει τον βαθμό της ισοπαλίας για τον ΠΑΟΚ μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (2-2) αλλά ο Ιγκλέσιας δεν είχε πει ακόμη την τελευταία του λέξη και χτύπησε στην τελευταία φάση του αγώνα, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του για το 3-2.

Τρία χρόνια μετά ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικρατεί ξανά του ΠΑΟΚ, αλλά αυτή τη φορά με 2-1 σκορ!