Βρίσκει δίχτυα στο Φάληρο

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ δοκιμάζεται την Κυριακή (16/09, 20:30) στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, σε ένα γήπεδο στο οποίο τα τελευταία χρόνια έχει τρόπο να σκοράρει.

Oλυμπιακός ΑΣΤΕΡΑΣ

Τα τελευταία τρία χρόνια η ομάδα της Τρίπολης έχει αγωνιστεί πέντε φορές απέναντι στον Ολυμπιακό στο Φάληρο, τρεις για το πρωτάθλημα και δύο για το κύπελλο. Σε ένα γήπεδο όπου για πολλές ομάδες είναι ο ορισμός της κατηφόρας, ο Αστέρας παραμένει ανταγωνιστικός βρίσκοντας δίχτυα σε αυτά τα παιχνίδια, με μόνη εξαίρεση το βαρύ 5-0 τον Ιανουάριο του 2016.

Πέρσι λύγισε στο τελευταίο 20λεπτο για το Κύπελλο, με τον Τσουκαλά να σκοράρει, ενώ στο πρωτάθλημα έχασε την νίκη στις καθυστερήσεις με πέναλτι που καταλογίστηκε στον Ιγκλέσιας. Νωρίτερα είχε ανοίξει το σκορ ο Μανιάς, όπως και ο Μάσα τον Ιανουάριο του 2017 όταν οι κιτρινμπλέ έχασαν τον βαθμό στο φινάλε.

Ο Απόστολος Γιάννου ήταν αυτός που τον Νοέμβριο του 2015 άνοιξε τον χορό των γκολ στα τελευταία ματς, σε ένα παιχνίδια που παρά το τελικό 3-1 ο Αστέρας έβαλε για άλλη μία φορά δύσκολα στους ερυθρόλευκους. Ποιος θα έχει σειρά να σκοράρει την Κυριακή στο Φάληρο;