Αυτό πληρώνει μακριά από την Τρίπολη!

Ο Αστέρας δίνει την Κυριακή των δέκατο φετινό εκτός έδρας αγώνα στη Super League, έχοντας ένα πολύ φτωχό απολογισμό έως τώρα μακριά από την Τρίπολη. Δείτε ποια είναι η πληγή του.

Στην Τούμπα απέναντι στον ΠΑΟΚ θα βρεθεί την Κυριακή ο Αστέρας (05/02, 17:15) δίνοντας τον δέκατό του εκτός έδρας αγώνα έως τώρα. Και ο απολογισμός; Μόλις μία νίκη (στα Γιάννενα), μία ισοπαλία (με Ηρακλή στο 90') και εφτά ήττες.

ΠΑΟΚ ΑΣΤΕΡΑΣ

Τι "πληρώνει" έως τώρα η ομάδα της Τρίπολης μακριά από την πόλη της και έχει αυτή την εικόνα; Το 1-10 στα γκολ στα πρώτα ημίχρονα των εννέα αγώνων! Ο Αστέρας δεν... μπαίνει στα παιχνίδια και μετά τρέχει και δεν φθάνει.

Έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, στο Περιστέρι, στη Λεωφόρο, στην Κέρκυρα, στην Ξάνθη και στο ΟΑΚΑ, χάνοντας και τα έξι αυτά παιχνίδια!

Μοναδικό γκολ στο πρώτο ημίχρονο, το πέναλτι του Μάσα στο Καραϊσκάκης, όπου τελικά ο Αστέρας λύγισε στις καθυστερήσεις. Στα δεύτερα ημίχρονα, η εικόνα των γκολ είναι καλύτερη (5-8). Ωστόσο οι Αρκάδες επιβίωσαν μόνο στα Γιάννενα και στο Καυτανζόγλειο.

Η ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΩΝ ΓΚΟΛ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

Ενόψει λοιπόν του αγώνα της Τούμπας, ο Αστέρας πρέπει να προσέξει πάρα πολύ για να μη βρεθεί για άλλη μία φορά πίσω στο σκορ πρώτο ημίχρονο. Ειδικά απέναντι σε ένα φορμαρισμένο αντίπαλο, όπως είναι τώρα ο ΠΑΟΚ.