LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-1 (30') - (vids)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός για τη 19η αγωνιστική της Super League.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Παύλος Δερμιτζάκης)-(4x5x1):
Ντεγκρά, Φυτανίδης, Πουλίδο (20' λ.τρ. Αργυρόπουλος), Ορόθκο, Ουριμπάρι, Μπαστία, Λαδάκης, Ροζέριο, Καρέρα, Ρούμπιλ, Φρανκού.

Στον πάγκο:
Αναστασόπουλος, Φορτούνης, Κρις, Κερ, Τσαμπούρης, Αργυρόπουλος, Αρσενίεβιτς.

Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε)-(4x2x3x1):
Πάρντο, Τοροσίδης, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Ραούλ Μπράβο, Μοδέστο, Φουστέρ, Ριέρα, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς.

Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Μανιάτης, Ζαϊρί, Ποτουρίδης, Φετφατζίδης, Ρόμενταλ, Χολέμπας.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Διαιτητής: Κουκουλάκης
Βοηθοί: Φαντόπουλος / Αλεξέας
4ος: Κύρκος

Μικρά-μικρά...

-Από τους 19 παίκτες που είχε επιλέξει ο Δερμιτζάκης, εκτός αποστολής έμεινε για τον Αστέρα Τρίπολης ο Ματούσιακ. Ο Πολωνός επιθετικός δεν είναι ακόμα έτοιμος.

-Με 10' καθυστέρηση θα ξεκινήσει ο αγώνας (17:25 αντί για 17:15) λόγω της αντίδρασης της Super League στα κρούσματα επιθέσεων κατά των διαιτητών.

- κατάμεστη η κερκίδα των φιλοξενούμενων από φιλάθλους του Ολυμπιακού αλλά και το κομμάτι της εξέδρας πάνω από τη φυσούνα.

- εδώ και μία ώρα βρέχει καταρρακτωδώς στην Τρίπολη

- Ο Παύλος Δερμιτζάκης κάθησε στον πάγκο με τον Οράσιο Γκονσάλβες στο πλευρό του. Ο κόσμος καλοσώρισε το νέο τεχνικό του Αστέρα με ζεστό χειροκρότημα και αυτός ανταπέδωσε με χαιρετισμό.

orasio-dermitzakis

Λεπτό προς λεπτό

2' αντεπίθεση από Πουλίδο, σουτ Φρανκού μπλοκάρει ο Πάρντο

5' δε δίνεται καθαρό φάουλ από τον Ιμπαγάσα στον Μπαστία στο κέντρο, ο Ολυμπιακός βγαίνει στην αντεπίθεση, ο Ριέρα βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά Τοροσίδης, ο Ντεγκρά σώζει, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει κόρνερ

8' σουτ Μιραλάς από τη μικρή περιοχή και πλάγια, κόντρα στον Φυτανίδη κόρνερ

Σχόλιο: Έχουν συμπληρωθεί 15 λεπτά στον αγώνα και αυτό που έχει εξοργίσει τους παίκτες και τον πάγκο των Αρκάδων είναι οι αποφάσεις του διαιτητή Κουκουλάκη, ο οποίος σφυρίζει συνεχώς φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού.

20' αναγκαστική αλλαγή για Αστέρα - Αργυρόπουλος στη θέση του Πουλίδο που τραυματίστηκε

26' ωραίο πλασέ Φουστέρ, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ντεγκρά

27' ευκαιρία για Αστέρα - κάθετη Ροζέριο, Φρανκού μπαίνει από δεξιά φτάνει απέναντι στον Πάρντο, γυρίζει τη μπάλα στη μικρή περιοχή, με τον Τοροσίδη να διώχνει τελευταία στιγμή

29' πέναλτι για Ολυμπιακό - ο Φουστέρ πέφτει στην περιοχή, ο Κουκουλάκης δίνει πέναλτι

30' ΓΚΟΛ 0-1 Φουστέρ εκτελεί εύστοχα!!!