LIVE: ΑΣΤΕΡΑΣ - Τσβόλε 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το τρίτο του και τελευταίο φιλικό αγώνα δίνει ο Αστέρας επί ολλανδικού εδάφους, κόντρα στην Τσβόλε. Παρακολουθήστε τη ροή της αναμέτρησης μέσα από το a-s.

Ολυμπιακός ΑΣΤΕΡΑΣ

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90' Κοντεύουμε στην ολοκλήρωση του αγώνα.

84' Ο Τασουλής και ο Τζίμας πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο γι' αυτά τα εναπομείναντα λεπτά στην αναμέτρηση.

83' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι υπό πίεση έκανε το σουτ με το δεξί και ανάγκασε τον αντίπαλο πορτιέρε να απομακρύνει σε κόρνερ.

79' Ο Τσιφτσής στη θέση του Μιχαήλ.

77' Φάουλ για την Τσβόλε. Απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα.

75' Σουτ από τον Μπαστιάνο η μπάλα άουτ.

70' Στη θέση του Φερνάντεθ ο Μπαστιάνος και Χριστόπουλος αντί Πασαλίδη.

69' Συνέχεια στο παιχνίδι.

68' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για cooling-break.

66' ΓΚΟΛ για την Τσβόλε. Φοβερή εκτέλεση φάουλ από τον Χάμερ. Η μπάλα καταλήγει στο παραθυράκι του Μιχαήλ.

65' Φάουλ που κάνει ο Ματρικάρντι σε καλό σημείο για την Τσβόλε.

65' Ο Ματρικάρντι στη θέση του Αντζουλά.

64' Στο έδαφος ο Κυριακόπουλος καθώς δέχθηκε αγκωνιά από τον αντίπαλο του. Συνεχίζει κανονικά στο παιχνίδι ο νεαρός μπακ-χαφ του Αστέρα.

63' Δυσκολεύονται οι ποδοσφαιριστές της Τσβόλε να βρούνε διαδρόμους.

60' Ο Νακαγιάμα θέλησε να κάνει ένα σουτ, η άμυνα του Αστέρα όμως απομάκρυνε τον κίνδυνο.

56' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας αφήνει τη θέση του στον Σεσκ Κρέσπι.

54' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας πάτησε περιοχή, θέλησε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα χωρίς όμως να τα καταφέρνει.

52' Κόρνερ για τον Αστέρα.

51' Στη θέση του Παπαδόπουλου ο Μιχαήλ.

50' Δυναμικά ξεκίνησε στο δεύτερο 45λεπτο ο Αστέρας.

-Εχει περάσει στον αγωνιστικό χώρο και ο Ιγκλέσιας στη θέση του Καλτσά.

49' Σουτ από τον Μπόρχα Φερνάντεθ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

46' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ανχελ ο Κυριακόπουλος.

46' Στη σέντρα οι Αρκάδες.

Ολα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. ΑΣΤΕΡΑΣ - ΤΣΒΟΛΕ 0-0

47' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Τεράστια ευκαιρία. Ο Καλτσάς εκτέλεσε το φάουλ, ο Φερνάντεθ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μους απομάκρυνε με δυσκολία με τα πόδια.

45' Ο Ανχελ πάτησε περιοχή, έκανε ένα αδύναμο σουτ με την μπάλα να μπλοκάρεται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

44' Κοντεύουμε στην ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

38' Μεγάλη επέμβαση από τον Παπαδόπουλο. Ο Νακαγιάμα κοντρόλαρε την μπάλα έκανε το σουτ από κοντινή απόσταση και ο πορτιέρε του Αστέρα του έπεσε στην αριστερή γωνία του και μπλόκαρε την μπάλα.

32' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας έστρωσε στον Καπίγια, αυτός έφερε την μπάλα στο καλό του πόδι, έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

26' Σέντρα-σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, η μπάλα στα χέρια του Μους.

25' Συνέχεια στο παιχνίδι.

Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά παιχνιδιού.

19' Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά απομάκρυναν οι Ολλανδοί.

17' Φάουλ για τον Αστέρα πάνω στον Καπίγια, στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

13' Ο Χάμερ θέλησε να αιφνιδιάσει με ένα μακρινό δυνατό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής αλλά ο Παπαδόπουλος με εντυπωσιακή απόκρουση μπλόκαρε την μπάλα με διπλή προσπάθεια.

11' Πρώτη καλή φάση για την Τσβόλε. Ο Μπελ Χασάνι έκανε ένα δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, ωστόσο εξουδετερώθηκε από τον Παπαδόπουλο.

-Απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα. Πιέζουν οι γηπεδούχοι

07' Πρώτο κόρνερ για την Τσβόλε μετά από τάκλιν του Ανχελ.

02' Πρώτο σουτ από τους γηπεδούχους, μπλόκαρε σταθερά ο Παπαδόπουλος.

01' Ξεκίνησε το ματς. Με την πορτοκαλί εμφάνιση οι Αρκάδες.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Ο Γιάννης Κώτσιρας φοράει το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

-Ο αγώνας μεταδίδεται και σε live-streaming.

Η 11αδα του ΑΣΤΕΡΑ: Παπαδόπουλος, Πασαλίδης, Αντζουλάς, Κώτσιρας, Ανχελ, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Καπίγια, Μαρκ Φερνάντεθ, Καλτσάς, Δουβίκας.

-Οπως και στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις ο Μπόρχα Χιμένεθ αναμένεται να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που θα έχει στη διάθεση του.

-Στα δύο προηγούμενα παιχνίδια ο Αστέρας ηττήθηκε από την Τβέντε με 2-0 και αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με την Κόνιασπορ.

-Αυτό είναι και το τελευταίο φιλικό ματς για τους Αρκάδες καθώς την Κυριακή (28/07) η αποστολή θα επιστρέψει στην Τρίπολη.

-Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα των κιτρινομπλέ με την ολλανδική Τσβόλε.