ΑΚΟΥΣΤΕ
LIVE

Κληρώνει στο Europa League

To Europa League 2015-2016 κάνει πρεμιέρα σήμερα (22/06) με την κλήρωση των δύο πρώτων προκριματικών γύρων στη Νιόν. Μαθαίνει αντίπαλο ο ΠΑΟΚ, περιμένει στους ομίλους ο Αστέρας!

Τέτοια εποχή, πριν ένα χρόνο, ο Αστέρας είχε ήδη ξεκινήσει προετοιμασία και έμπαινε στην κλήρωση του β' προκριματικού γύρου του Europa League. Φέτος όμως εξαργύρωσε την εκπληκτική του χρονιά και περιμένει ήδη στους ομίλους!

 

Στη θέση του στην πρώτη κλήρωση βρίσκεται ο ΠΑΟΚ ο οποίος μαθαίνει σήμερα (22/06) αντίπαλο. Συγκεκριμένα, στις 14:00 διεξάγεται η κλήρωση του α' προκριματικού και στις 15:30 του β' όπου βρίσκεται ο δικέφαλος.

 

Τα πρώτα ματς του Α' προκριματικού του Europa League θα γίνουν 2 Ιουλίου, οι ρεβάνς 9 Ιουλίου. Στον Β' προκριματικό τα πρώτα ματς θα γίνουν 16 Ιουλίου, οι ρεβάνς 23 Ιουλίου. Νωρίτερα, στις 13:00, θα γίνει και η κλήρωση των δύο πρώτων προκριματικών γύρων του Champions League.

 

Oι ομάδες που κληρώνονται σήμερα:

 

Α' προκριματικός Europa League

 

ΙΣΧΥΡΟΙ

Γουέστ Χαμ (Αγγλία)

Σερίφ (Μολδαβία)

Ρόσενμποργκ (Νορβηγία)

Έλφσμποργκ (Σουηδία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Ομόνοια (Κύπρος)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)

Ζίλινα (Σλοβακία)

Ακτόμπε (Καζαχστάν)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)

Μπρέντμπι (Δανία)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Ντινάμο Τιφλίδας (Γεωργία)

Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)

Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)

Χάφναρφιαρνταρ (Ισλανδία)

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)

Ράντερς (Δανία)

Στρέμσκοντσετ (Νορβηγία)

Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Γιαγκελόνια (Πολωνία)

Μποτοσάνι (Ρουμανία)

Λοκομότιβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)

Μπερόε Στάρα (Βουλγαρία)

Βαλέτα (Μάλτα)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)

Ραμποτνίτσκι (Σκόπια)

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)

Αμπερντίν (Σκωτία)

Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)

Κόπερ (Σλοβενία)

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Ζρνίσκι Μόσταρ (Βοσνία)

HB Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Ντομζάλε (Σλοβενία)

Φαντούτς (Λίχτενσταϊν)

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Τσουκαρίτσκι (Σερβία)

Τσέλιε (Σλοβενία)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Φλόρα Τάλιν (Εσθονία)

Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Σκόντο Ρίγα (Λετονία)

Βίκινγκουρ (Νήσοι Φερόε)

Ρενόβα (Σκόπια)

Οντ (Νορβηγία)

Κουκέσι (Αλβανία)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Σκεντίγια (Σκόπια)

Καϊράτ (Καζαχστάν)

Ορνταμπάσι (Καζαχστάν)

ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)

Σιράκ (Αρμενία)

Μλάντοστ (Μαυροβούνιο)

Λάτσι (Αλβανία)

Ουλίσες (Αρμενία)

Σάξαν (Μολδαβία)

Γκλέντοραν (Β. Ιρλανδία)

Βάασαν (Φινλανδία)

Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)

Σπαρτάκι (Γεωργία)

Σίλαμαε (Εσθονία)

Λουζιτάνος (Ανδόρα)

Σεϊνάγιοεν (Φινλανδία)

Λάχτι (Φινλανδία)

Βίκινγκουρ (Ισλανδία)

Γελγκάβα (Λετονία)

Ολίμπικ Σαράγεβο (Βοσνία)

Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε)

Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα)

Ατλάντας (Λιθουανία)

Γκλίναβον (Β. Ιρλανδία)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

UCD (Ιρλανδία)

Κρουόγια (Λιθουανία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)

Έρμπας (Ουαλία)

Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία)

Πρόγκρες (Λουξεμβούργο)

Τρακάι (Λιθουανία)

Σπάρτακς (Λετονία)

Μπάλζαν (Μάλτα)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Γιουνέβες/Ντογκάνα (Σαν Μαρίνο)

Νιούταουν (Ουαλία)

Άλασκερτ (Αρμενία)

Κόλετζ Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

 

 

Β' προκριματικός Europa League

 

ΙΣΧΥΡΟΙ

Κοπεγχάγη (Δανία)

ΠΑΟΚ (Ελλάδα)

Τράμπζονσπορ (Τουρκία)

Λέγκια (Πολωνία)

Γουέστ Χαμ (Αγγλία)*

Σερίφ (Μολδαβία)*

Ριέκα (Κροατία)

Ρόσενμποργκ (Νορβηγία)*

Έλφσμποργκ (Σουηδία)*

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)*

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)*

Ομόνοια (Κύπρος)*

Τουν (Ελβετία)

Άστρα Τζούρτζου (Ρουμανία)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)*

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)*

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)*

Μπλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)

Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)*

Ζίλινα (Σλοβακία)*

Ακτόμπε (Καζαχστάν)*

Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία)*

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)*

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)*

Μπρέντμπι (Δανία)*

Σαρλερουά (Βέλγιο)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)*

Ντινάμο Τιφλίδας (Γεωργία)*

Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)*

Βοϊβοντίνα (Σερβία)*

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)*

Χαφναρφιάρνταρ (Ισλανδία)*

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία)*

Γκέτεμποργκ (Σουηδία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)*

Ράντερς (Δανία)*

Στρέμσκοντσετ (Νορβηγία)*

Ρέικιαβικ (Ισλανδία)*

Γιαγκελόνια (Πολωνία)*

Μποτοσάνι (Ρουμανία)*

Λοκομότιβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)*

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)*

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)*

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)*

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)*

Μπερόε Στάρα (Βουλγαρία)*

Βαλέτα (Μάλτα)*

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)*

Χαποέλ Μπιρ Σεβά (Ισραήλ)

Ραμποτνίτσκι (Σκόπια)*

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)*

Αμπερντίν (Σκωτία)*

Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)*

Κόπερ (Σλοβενία)*

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)*

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)*

Ζρνίσκι Μόσταρ (Βοσνία)*

HB Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)*

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)*

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)*

Ινβερνές (Σκωτία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)*

Φαντούτς (Λίχτενσταϊν)*

Τσέρνο Μόρε Βάρνα (Βουλγαρία)

 

*αν προκριθούν από τον Α' προκριματικό, αλλιώς αυτός που θα τις αποκλείσει

ΣΧΟΛΙΑ

Το ArcadiaSports.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμα μη δημοσίευσης υβριστικών, συκοφαντικών, ρατσιστικών σχολίων και διαφημίσεων, καθώς αντιβαίνουν στις διατάξεις την κείμενης νομοθεσίας. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά προσωπικές απόψεις αναγνωστών.


comments powered by Disqus

Ροη Ειδησεων