Κ17: Αστέρας Τρίπολης - Κέρκυρα 3-3

Χορταστικό σε γκολ και θέαμα ματς έγινε στην Τρίπολη για το πρωτάθλημα Κ17 της Σούπερ Λιγκ, με τον Αστέρα να μην καταφέρνει τελικά να νικήσει την ουραγό Κέρκυρα, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3.

Ο Μάζης άνοιξε το σκορ νωρίς νωρίς, μόλις στο 2ο λεπτό, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στο 23' με τον Γαρδικιώτη και να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 38' με σκόρερ το Νίκα.

Ο Αστέρας ισοφάρισε 2-2 με τον Δήμα στο 44' και ο Μάζης έκανε το 3-2 στο 48ο λεπτό. Στο 55' ο Μπάμιογλου διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αδαμίδης, Κλαπής (80' Γκίκας), Λυμπέρης. Κουτρουμάνος. Προύντζος, Αρώνης (46' Α. Κατσαρός), Π. Κατσαρός, Νικολίτσας. Δήμας, Μάζης. Χρήστου (46' Φασούλης).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Πισιάνης (23' Ντάικος), Φωτεινός (72'Λάμπουρσας). Ρομαντζάς, Νίκας, Μεντής, Δουκάκης, Γαρδικιώτης, Κουρής, Γρηγοράκης (77' Ρίκος), Μπάμιογλου (85' Κοσκινάς). Δελής.