Εκτός έδρας νίκη της Κ15 κόντρα στον Ολυμπιακό

Φωτογραφία: asterastripolis.gr

Η ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε εκτός έδρας με 2-3 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε στο 30' με τον Βλάχο και κατάφερε να προηγηθεί με 1-2 στο 46' με τον Ανδρεάδη.
Στο 62ο λεπτό ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο 67ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Ανδρεάδης, δίνοντας την νίκη στους Αρκάδες.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κακαδιάρης, Κουτσούνης (68' Κουρούσης), Μπαλάσης, Ντίρμα, Παπασημάκης, Αργειτάκης, Τσάτσος, Μανταζέλης, Βλάχος (78΄Περέντες), Ανδρεάδης, Τζαμαλής (76' Γεωργόπουλος)