Λύγισε από τον Παναθηναϊκό η Κ15

Φωτογραφία: asterastripolis.gr

Η Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ το πάλεψε, αλλά τελικά δεν κατάφερε να φύγει από την έδρα του Παναθηναϊκού, με βαθμούς, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Οπως αναφέρει η κιτρινομπλέ ΠΑΕ:

Η ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-2 από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό και στο 33' διπλασίασαν τα τέρματα τους. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ μείωσε στο 38' με τον Βλάχο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 50ο λεπτό με τον Ανδρεάδη.

Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό μετά απο εύστοχη εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων.