Βαριά ήττα για την Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ από τον Ολυμπιακό

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ, από την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

ΑΕΛΑΣΤΕΡΑΣ

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27' και το 1-0, ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι κιτρινομπλέ πάλεψαν για να φέρουν και πάλι το ματς στα ίσα, ωστόσο στα τελευταία λεπτά λύγισαν. Στο 75' οι "ερυθρόλευκοι" έκαναν το 2-0, στο 83' το 3-0 και στο 90' το τελικό 4-0.

Οι μικροί κιτρινομπλέ πλέον βρίσκονται στην 2η θέση με 6 βαθμούς, όσους έχει δηλαδή και ο Ατρόμητος με τον Ολυμπιακό, πίσω από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό, ο οποίος έχει 9 βαθμούς.