Ήττα για τους Έφηβους του Αστέρα από τον ΠΑΟ

Οι Έφηβοι (Κ17) του Αστέρα ηττήθηκαν στην Παιανία με 2-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού.

Στο 65ο λεπτό ο Γιαννιτσάνης κέρδισε πέναλτι ύστερα από ατομική προσπάθεια και ανατροπή του μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, όμως ο Λαδάς απέκρουσε και ο Μαραθιανός στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

Το δεύτερο τέρμα που κλείδωσε τη νίκη του Παναθηναϊκού, ήρθε στο 80ό λεπτό με σουτ του Μουζακίτη έξω από την περιοχή που έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα των Αρκάδων.

Παναθηναϊκός: Αναγνωστόπουλος, Φαφούτης (85' Βόσδου), Καστράτι, Ρισβάνης, Μυρθιανός, Ελ Γκαμάλ, Δώνης (81' Ανδρεόπουλος), Σταματάκης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης (82' Ντάγκρας), Μαραθιανός (82' Θαναηλάκης).

Αστέρας Τρίπολης: Λαδάς, Κλαπής, Λυμπέρης, Γκίτζιας, Προύτζος, Αρώνης (76' Μάζης), Κατσαρός (71' Μπάρλας), Νικολίτσας, Δήμας, Ντινιωτάκης, Βαλκάνος