Δεύτερη φορά στην ιστορία του με 9 ο ΑΣΤΕΡΑΣ

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι το περασμένο Σάββατο (14/10) με 1-0 σ'ένα παιχνίδι που έπαιξε για κάτι λιγότερο από 30 λεπτά με 9 παίκτες!

ΑΣΤΕΡΑΣ Πανιώνιος

Στο 38ο λεπτό ο διαιτητής Στυλιάρας απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Νίκο Καλτσά για φάουλ που δεν έκανε ο ίδιος! Σαν να μην έφτανε αυτό στο 61' αυστηρή δεύτερη κίτρινη είδε και ο Ματίας Ιγκλέσιας και έτσι ο ΑΣΤΕΡΑΣ συνέχισε με 9 ποδοσφαιριστές.

Αυτή ήταν η δεύτερη φορά στην ιστορία του ΑΣΤΕΡΑ που δέχεται δύο κόκκινες κάρτες σε έναν αγώνα στην ιστορία του.

Την περίοδο 2010-11 και συγκεκριμένα στις 25/09/2010 ο ΑΣΤΕΡΑΣ αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για την 4η αγωνιστική της Super League.

Την συγκεκριμένη αναμέτρηση ολοκλήρωσε με 9 ποδοσφαιριστές καθώς ο διαιτητής Παμπορίδης απέβαλε τους Μπαρτολίνι (60') με δεύτερη κίτρινη και τον Μπαστία (89) με απ'ευθείας κόκκινη.

Για την ιστορία, ο αγώνας έληξε με νίκη των Ερυθρόλευκων με 3-0.