LIVE: ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-0 (72')

Το arcadia-sports βρίσκεται στην Τούμπα και σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Αστέρα Τρίπολης.

Λεπτό προς λεπτό

3' σέντρα σουτ Σαλπιγγίδη, η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία του Ντεγκρά.

5' γύρισμα μέσα στην περιοχή του Αστέρα, ο Μπαρτολίνι θα σταματήσει την πορεία της μπάλας. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτύρονται για χέρι του Αργεντινού, ωστόσο, η μπάλα βρήκε στο χέρι του αφού την είχε σταματήσει και ενώ το χέρι του ακουμπούσε στο έδαφος.

6' εκτέλεση φάουλ Φυτανίδη, άουτ.

12' κόρνερ Γκαρσία, προβολή Βιεϊρίνια στο πρώτο δοκάρι, αποκρούει ο Ουριμπάρι και στη συνέχεια ο Ντεγκρά μπλοκάρει.

13' σέντρα-σουτ Ουριμπάρι, ο Χαλκιάς δε συγκρατεί τη μπάλα, κόρνερ.

14' σουτ Φρανκού έξω από την περιοχή ψηλά άουτ.

15' σουτ Βιεϊρίνια από πλάγια αριστερά λίγο άουτ.

20' κίτρινη Φορτούνης για μαρκάρισμα στον Φωτάκη.

26' πολύ καλό σουτ Φωτάκης από μακριά λίγο πάνω από την εστία.

Στο 27ο λεπτό ο Ματίας Ντεγκρά άλλαξε παπούτσια.

30' ωραία προσπάθεια Φορτούνης, σουτ από αριστερά, κόντρα στον Τσιρίλο κόρνερ.

31' σουτ Μπαστία, αποκρούει ο Χαλκιάς με γροθιές.

32' ΓΚΟΛ 1-0 Σαλπιγγίδης!!!! φάουλ Γκαρσία, το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του Αστέρα "κοιμήθηκε" και ο Σαλπιγγίδης στην καρδιά της περιοχής των Αρκάδων με κεφαλιά κάνει το 1-0.

40' εκτέλεση φάουλ του Φρανκού, μπλοκάρει ο Χαλκιάς.

44' η άμυνα του ΠΑΟΚ είναι ανοργάνωτη, ο Μπαστία σουτάρειαπό τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα πάει προς τον Φρανκού αλλά ο φορ των Αρκάδων είναι οφ-σάιντ.

45' κίτρινη στον Τσουκαλά για τράβηγμα από πίσω στον Ουντότζι.

Σχόλιο ημιχρόνου: Ο Αστέρας δεν έχει αφήσει στον ΠΑΟΚ την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας, αντιθέτως έχει πολύ καλή απόδοση και προσπαθεί ορθόδοξα να φτάσει σε ένα γκολ. Μοναδική "παραφωνία" το κενό στην άμυνα στη φάση του γκολ του ΠΑΟΚ.

.............................................................................................................

Β' ημίχρονο

49' σουτ Φρανκού με το αριστερό, μπλοκάρει ο Χαλκιάς.

53' κεφαλιά Αθανασιάδη από τη μικρή περιοχή, μπλοκάρει ο Ντεγκρά.

55' ανάποδο - ψαλίδι Βιεϊρίνια, ο Ντεγκρά μπλοκάρει

56' σουτ Αθανασιάδη από πλάγια, η μπάλα άουτ

56' μακρινό σουτ Αθανασιάδη, ο Ντεγκρά μπλοκάρει

61' κίτρινη στον Γκαρσία

62' ευκαιρία ΠΑΟΚ - κόρνερ Γκαρσία, απευθείας σουτ Τσιρίλο από το πέναλτι, ο Ντεγκρά σώζει

62' κίτρινη Σνάουτσνερ

--------------------------------------------------------------------------------

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος)-(4x3x3):
Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Τσιρίλο, Σαβίνι, Λίνο, Γκαρσία, Τσουκαλάς, Φωτάκης, Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.

Στον πάγκο:
Κρέσιτς, Μπαλάφας, Παπάζογλου, Κουτσιανικούλης, Σακελλαρίου, Γεωργίου, Κάτσε.

Αστέρας Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος)-(4x2x3x1):
Ντεγκρά, Φυτανίδης, Ορόθκο, Μπαρτολίνι, Ουριμπάρι, Λαδάκης, Μπαστία, Ουντότζι, Φορτούνης, Καρέρα (64' Τσαμπούρης), Φρανκού.

Στον πάγκο: Αναστασόπουλος, Ροζέριο, Μπακασέτας, Κρις, Κερ, Τσαμπούρης, Αργυρόπουλος.

Διαιτητής: Μήτσιος
Βοηθοί: Τάτσης / Γουργιώτης

Μικρά-μικρά

-Συνομιλία με τον τεχνικό διευθυντή του ΠΑΟΚ, Παντελή Κωνσταντινίδη, είχαν πριν από την έναρξη του αγώνα ο εκ των ιδιοκτητών του Αστέρα Τρίπολης, Γιάννης Καϋμενάκης και ο πρόεδρος των Αρκάδων, Γιώργος Μποροβήλος.