Σαρωτική πρεμιέρα για τον Άρη Τρίπολης

Φωτογραφία: arcadiasports.gr

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε ο Άρης Τρίπολης, τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Γυναικών, καθώς επικράτησε με της Ακαδημίας Δόξας Ζακύνθου με το ευρύ 7-0.

ΑΣΤΕΡΑΣ

Τον "χορό" των γκολ άνοιξε στα 9' η Μπεκιράι, η οποία στο 14' έκανε το 2-0. Τη σκυτάλη σκοράρισμα πήρε η Μητροπούλου, η οποία σκόραρε δις στο 23' και στο 25'.

Στο 39' η Βλαχάκη έκανε το 5-0, ενώ στο 45' η Λαμπράκη έκανε το 6-0, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Άρης κατέβασε ρυθμό, αλλά έφτασε και σε 7ο τέρμα με τη Μάλλιαρη στο 57'.

Διαιτητής ήταν η Σιαχάμη από την Αργολίδα.

Άρης: Μουσάι, Κοκκίνη (72' Μπεντεβή), Τυροβόλα, Κουλούρη (71' Βεργέτη), Αναστόπουλου, Λαμπράκη (58' Σιάμπου), Μητροπούλου, Χαραλαμποπούλου, Μάλλιαρη, Βλαχάκη, Μπεκιράι (58' Καρρά)

Aκαδημία: Τσαρούχα, Κοντονή, Σταμίρη (68' Ρηγοπούλου), Χαϊκάλη (77΄Μάλκοβα), Μορφή, Μπκίρι, Μαμφέρδα, Μωραΐτη,  Μάνεση, Βαρβαρίγου (84' Σαρακίνη), Ρακίμι.